Przez blisko trzy lata pracowałem w firmie Deviniti, jako dyrektor marketingu, która w 2017 roku otrzymała nagrodę “Diament Forbesa” przyznawanej dla najszybciej rozwijających się firm w Polsce

We create solutions and products that change the world and satisfy our clients while filling us with pride

Przez blisko trzy lata pracowałem w firmie Deviniti (wcześniej InTENSO) jako dyrektor marketingu. Firma ta sprzedawała: usługi IT (testowanie, tworzenie oprogramowania, support i inne), produkty IT (17 add-on’ów dla Jira i wiele innych), oraz była: Platynowym Partnerem Atlassian, Partnerem Roku 2017 Perforce, oraz FreshWorks, BDMaestro, Clarive, Google i wielu innych.

Budowałem tam dział marketingu od podstaw — gdy w firmie było zatrudnionych 150 osób. Gdy podjąłem decyzję o odejściu ze stanowiska CMO i założeniu własnej agencji marketingowej w Deviniti pracowało 250 osób. A dział marketingu skupiał 11 ekspertów (pracowników i freelancerów) – grafików, content’owców, agencje SEM i wiele innych. Wspólnie z zarządem stworzyliśmy też autorski sposób optymalizacji procesów marketingowych oparty o podejście zwinne i oprogramowanie Jira Software.

Przychody firmy przez ten czas zwiększyły się blisko czterokrotnie.

Byłem odpowiedzialny za marketing produktów IT w 64 krajach, dla 5 mln użytkowników.

Wśród klientów firmy znalazły się: Nasa, Toyota, ebay, airbnb i wiele innych.

W 2017 roku, jako reprezentant firmy, uczestniczyłem w gali wręczenia nagrody: „Diament Forbesa”, przyznawanej dla najszybciej rozwijających się firm w Polsce.

Corocznie odpowiadałem za marketing wydarzenia: „Jira Day”. Największej konferencji dot. tej tematyki organizowanej w Europie Centralnej. Skupiającej każdorazowo blisko 500 osób.

W tym czasie uczestniczyłem we wszystkich organizowanych Atlassian Summit, jako wystawca. Największej na świecie konferencji oprogramowania Atlassian odbywającej się w USA i Hiszpanii.

Pod koniec mojej pracy dla firmy, przeprowadziłem rebranding – z marki: InTENSO na Deviniti.

Szczegółowo – czym zajmowałem się na stanowisku CMO w firmie Deviniti?

Pierwszy etap mojej pracy na tym stanowisku opierał się na analizowaniu i identyfikowaniu kierunków rozwoju dla procesów marketingowych w tej konkretnej firmie/branży. Dużo nauczyliśmy się o najlepszych praktykach prowadzenia marketingu dla:

 • usług IT (developmentu, analizy biznesowej i technicznej, consultingu projektowego, wsparcia i utrzymania, testów oprogramowania, wdrażania oprogramowania),
 • produktów naszych partnerów (Atlassian (Platinium Solution Partner), Perforce (Partner Roku), Freshdesk, DBmaestro, Clarive, GitLab, Veeam oraz Google),
 • własnych produktów (17-stu dodatków do: JIRA i JIRA Service Desk, sprzedawanych na platformie e-commerce: Atlassian Marketplace oraz systemów stand-alone (windykacja, marketing internetowy, wsparcie dla obsługi procesu egzekucji komorniczej i działów compliance).

Pozostały czas opierał się na:

 • Wdrażaniu podejścia zwinnego do marketingu organizacji. Przyjęliśmy, że intuicja sprawdza się raz na jakiś czas, a to co my potrzebujemy to optymalne poruszanie się po cyklu: build, measure, learn. Czyli dążyliśmy do mistrzostwa w opracowywaniu modeli biznesowych naszych produktów i późniejszej weryfikacji zachowań klientów w odpowiedzi na nie.
 • Budowaniu, od podstaw, procesów marketingowych w oparciu o Jira Software (Confluence oraz inne rozwiązania Atlassiana). Trudność tego zadania opierała się na konieczności współdzielenia funkcji marketingu pomiędzy cztery działy w firmie i jej czterokrotny wzrost na przestrzeni ostatnich 3-ch lat. W ramach tych procesów nauczyliśmy się także lepiej zarządzać budżetem i wyznaczać bardziej adekwatne cele.
 • Przygotowaniu i realizacji strategii contentowej. Przyjęliśmy, że królem obecnego marketingu jest wartościowa wiedza dla naszych potencjalnych klientów dostarczana on-line. Podjęliśmy próbę wdrożenia koncepcji thought leadership i obserwując wzrost zainteresowania naszymi produktami chyba nam się to w jakiś stopniu udało.
 • Zdefiniowaniu nowej, międzynarodowej marki. Przemyśleliśmy wszystko wielokrotnie, dużo rozmawialiśmy o wartościach i o tym jak chcemy być postrzegani. Nie tylko dowiedzieliśmy się więcej o sobie, ale także lepiej możemy dać poznać się innym, zarówno naszym klientom, jaki także potencjalnym pracownikom w działaniach employer branding’owych.
 • Prowadzeniu kampanii SEM, gdzie przeprowadziliśmy niezliczoną ilość eksperymentów marketingowych, w zakresie poprawy SEO oraz PPC. Wnioski z tych działań pozwoliły nam bardziej sprawnie poruszać się nam w międzynarodowym digital marketingu.
 • Optymalizacji kampani e-mail marketingowych.
 • Corocznej organizacji największej konferencji w Europie Centralnej poświęconej tematyce rozwiązań Atlassiana, pod nazwą: Jira Day.
 • Przygotowaniu marketingu dla licznych wyjazdów zagranicznych, jako sponsor i wystawca: Atlassian Summit, do Kalifornii i Barcelony.
 • Prowadzeniu promocji naszych rozwiązań na rynkach międzynarodowych. Deviniti dostarcza swoje produkty w 64 krajach (obecnie używa ich 5+ milionów osób).
 • Tworzeniu i optymalizowaniu naszej strony www oraz licznych stron produktowych i landing page.