Skip to main content
0101marketing: Agencja Digital Marketingu

Audyt i plan marketingu

Pracujemy dla firm z branży IT & Software w tym firm oferujących produkty SaaS

Skontaktuj się z nami

Interesują nas tylko rezultaty

Od 17+ lat pracuję w marketingu i przez 5+ lat pracowałem jako CMO (Dyrektor Marketingu) w międzynarodowych firmach informatycznych.

Kiedy firma, w której pracowałem, otrzymała “Nagrodę Diament Forbesa”, dla jednej z najszybciej rozwijających się firm w Polsce, podjąłem decyzję o tym, aby założyć własną Agencję Digital Marketingu.

Chciałem w ten sposób rozwiązać problemy,
które miałem pracując na stanowisku dyrektora:

Chce robić tylko to co się sprawdza, nie chce testować rozwiązań

Pracowałem z agencjami, które sprzedawały „to, co miały w menu”, nie zależało im na dostarczeniu wiarygodnej informacji: co sprawdza się najlepiej?

Jak firma prowadziła sprzedaż dodawania postów na Facebook, to właśnie to sprzedawała.

Nie interesowało ją czy ma to sens w mojej branży, dla moich produktów.

Dlatego, my jako agencja obsługujemy cały Digital Marketing, oferujemy wszystkie 19 kanałów pozyskiwania klientów i po kilku tygodniach jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, które z nich działają najlepiej.

Chce pracować tylko z jedną osobą, która rozwiąże wszystkie moje problemy

W moim dziale po trzech latach pracowało łącznie 11 osób.

Większość z nich zewnętrznie, a ja byłem odpowiedzialny za komunikację między nimi.

To pochłaniało mi 80% czasu pracy. Przycinałem obrazki i wysyłałem maile pomiędzy nimi.

Tak żaden dyrektor nie powinien pracować, to strata czasu.

Dodatkowo żadna z nich nie czuła się odpowiedzialna za rezultaty, „Bo strona jest zrobiona dobrze, tylko SEO jest źle przygotowane”, “SEO jest dobrze przygotowane, tylko na stronie plugin trzeba zaktualizować”, “Google Ads, dobrze działa, ale grafik musi poprawić obrazki”…

Dlatego, do kontaktów z nami przydzielana jest jedna osoba, która odbiera wszystkie telefony i rozwiązuje problemy.

Chce mieć dostęp do danych i wiedzieć co jest rentowne

Potrzebowałem wiarygodnych raportów, opisujących to, co się dzieje z klientem od pierwszego kontaktu z reklamą aż do momentu zakupu.

W momencie współpracy z wieloma agencjami często starają się one ukrywać wiarygodne rezultaty, przerzucają odpowiedzialność między sobą.

Uważam, że procesy marketingowe nie powinny być tak realizowane. Pod koniec miesiąca lub tygodnia CMO powinien otrzymać tabelkę.

Inwestycja w Google Ads wyniosła tyle, zwrot z inwestycji był taki. Inwestycja w LinkedIn Ads wyniosła tyle — zwrot był taki…

Rentowne zarządzanie budżetami na promocję jest możliwe, jeżeli dyrektor otrzymuje wiarygodne informacje o tym, co sprawdza się najlepiej. W dostarczaniu tych danych się specjalizujemy. W tym jesteśmy najlepsi.

Audyt i plan marketingu to najlepsza metoda
na rozpoczęcie działań marketingowych

Pozwala nauczyć się
na błędach konkurentów

Nowoczesne oprogramowanie marketingowe pozwala dowiedzieć się jakie działania podejmują firmy konkurencyjne. Dokładnie jakie reklamy przygotowują swoim klientom, na jakie słowa kluczowe wyświetla się ich strona, ile wydają pieniędzy na poszczególne kanały pozyskiwania klientów.

Pozwala zminimalizować
koszty

Agencje marketingowe specjalizujące się w jednym obszarze będą rekomendować to, co mają w ofercie. My posiadamy kompetencje w zakresie wdrożenia wszystkich kanałów digital marketingowych. Nie zależy nam na tym, żeby sprzedać każdemu to samo, chcemy dostarczać wartość i zyski. Co jest możliwe tylko dzięki inwestowaniu w najbardziej rentowne sposoby pozyskiwania klientów.

Pozwala wybrać
sprawdzone rozwiązania

Pracowaliśmy dla ponad 100 firm IT & Software, przeważnie obsługujemy 10 z nich. Wiemy dokładnie, co sprawdza się najlepiej w danym kwartale czy miesiącu. Wiemy, jakie są trendy, nie wyważamy drzwi otwartych na oścież. Firma nie musi przepalać budżetów na sprawdzanie najnowszych rozwiązań, ma tę wiedzą od nas. Know-how zebrany w przeciągu wielu lat, przetestowany na budżetach marketingowych kilkunastu milionów złotych, oferujemy w ramach audytu.

Co zrealizujemy w ramach audytu:

Kanwa modelu biznesowego – jako fundament marketingu

Wspólnie z Państwem przygotujemy Kanwę Modelu Biznesowego (metoda: Lean Business Model Canvas).

Audyt digital marketingu dla firmy i otoczenia

  • Przeprowadzimy audyt wszystkich narzędzi analityki zachowań klientów: Google Analytics, Google Ads, Google Search Console, Facebook Ads, hotjar i innych narzędzi, które Państwo używacie.
  • Przeprowadzimy audyt konkurencji i wyszukiwań organicznych słów kluczowych, w tym celu wykorzystamy narzędzia: UberSuggest, SemRush.
  • Przeprowadzimy audyt stron (Google Speed Test, SEO), audyt domen.
  • Przeprowadzimy audyt kanałów pozyskania klientów (PPC, SEO, Direct, Social).

Plan marketingu na 3 – 12 miesięcy

  • Z 19 kanałów pozyskiwania klientów zasugerujemy te, które (korzystając z naszego doświadczenia i danych zebranych podczas audytu), mają największe szanse powodzenia.
  • Opracujemy sposoby pomiaru rezultatów (ROAS) dla każdego z kanałów pozyskiwania klientów.

Po przygotowanym audycie pozostawimy Państwu decyzję, czy chcecie zrealizować audyt samodzielnie, czy z nami — jeżeli tak w jakim zakresie?

Prawa autorskie do wykonanego audytu należą w 100% do Państwa, więc możecie to realizować z inną firmą lub wewnętrznie.