Skip to main content

dr Wojciech Idzikowski

dr Wojciech Idzikowski

Pozycja: Founder
Doświadczenie: 17+ lat
Email: [email protected]
Telefon: +48 660 000 464

Doświadczenie zawodowe

  • 17+ lat doświadczenia biznesowego — tyle czasu zajęło mi zdefiniowanie najlepszych praktyk w marketingu,
  • Ponad 150 rozwiązań IT — z moją pomocą zostały z powodzeniem wprowadzone na rynek,
  • 5+ lat — pracowałem jako Chief Marketing Officer w różnych firmach IT, realizowałem działania marketingowe w 64 krajach dla 5 mln użytkowników,
  • 14+ lat pracy na Uczelni — obecnie zajmuję stanowisko Adiunkta, jestem również wykładowcą w programie MBA oraz prowadzę badania naukowe wspólnie z profesorem Uniwersytetu w Shippensburgu (USA),
  • 34+ publikacje naukowe i rozprawa doktorska z zakresu marketingu.
Uważam siebie za osobę, która najlepiej radzi sobie z danymi. Dlatego digital marketing jest obszarem, w którym czuję się najlepiej. Na podstawie wyników potrafię określić, które działania sprawdzają się najlepiej, które są najbardziej rentowne.

Filozofia działania: Pragmatyzm

Uważam, że tylko działania użyteczne są warte kontynuowania. Podchodzę z dystansem do modnych słów w marketingu, które często po sezonie już nie obowiązują. Próbowałem pracować z ludźmi, którzy kwieciście opowiadali o budowaniu świadomości, marki i innych, ale w moim przypadku nie dawało to rezultatów, nawet w długim okresie.
Mocno wierzę w marketing oparty na danych, dający rezultaty. Jeżeli w firmie możliwe jest wprowadzenie systemu śledzenia klientów – od pierwszego kontaktu z reklamą, aż do momentu zakupu – i na tej podstawie można policzyć zwrot z inwestycji, to zupełnie nie rozumiem, czy może być coś jeszcze bardziej skutecznego? To, moim zdaniem, jest zadanie stojące przed osobami odpowiedzialnymi za rozwój biznesu: budować rezultaty na podstawie danych. Takie jest moje podejście.

Wartości: Osiąganie długofalowych korzyści

Uważam, że tylko dzięki nastawieniu na budowanie długofalowej, obopólnej korzyści, można wygrywać w biznesie. Trzeba być spójnym w staraniach, aby każdy zaangażowany w relację mógł osiągać zysk. My, jako zespół, pracujemy dla naszych klientów, aby w pierwszej kolejności zarabiali więcej niż dotychczas. W rentowny sposób. By mogli skalować swoje biznesy. I dopiero wtedy, gdy dostarczamy dla nich wartość, podejmują oni decyzję o długofalowej współpracy z nami.

Porozmawiajmy