Skip to main content

 

Cold mailing ma działać. Co zrobić, aby zachęcać, a nie odstraszać?

 

Kampanie mailingowe powinny spełniać konkretną funkcję: budzić zainteresowanie. Celem ostatecznym jest zdobycie klienta, celem pośrednim – zyskanie możliwości przedstawienia swojej oferty.

 

UWAGA: 77 na 100 wysłanych cold maili, nigdy nie zostaje otwartych. Dane są szokujące, ale odpowiednia taktyka sprawia, że statystyka przestaje mieć znaczenie. Wiemy, co zrobić, aby cold maile w 2023 roku wciąż działały.

Na szczęście istnieją narzędzia automatyzujące proces wysyłania zimnych maili, a wsparcie AI jest nieocenione.

 

 • Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz tworzyć swoją kompanię?
 • Czy cold mailing ma jeszcze sens?

 

Sprawdź poniższy przewodnik i znajdź sposób na zyskanie leadów przez zimne maile.

 

 

Cold mailing w 2023 – wciąż skuteczny?

Dynamika efektywności działań marketingowych pozwala zadać pytanie o skuteczność cold mailingu w obecnym świecie.

 

Statystyki pokazują obraz wydajności działań marketingowych w świetle ogólnym – możesz wziąć je pod uwagę i porównać swoje wyniki, jednak nie powinieneś traktować ich jako przepowiednię.

 

Jedno jest pewne – reklama działa, cold mailing też. Musisz tylko wiedzieć, co zrobić, by wykorzystać pełny potencjał danej kampanii i na bieżąco sprawdzać rezultaty działań.

 

Wskaźniki skuteczności cold mailingu – statystyka

 

Jak pokazują ogólne statystyki dotyczące cold mailingu, skuteczność przedstawia się w trzech grupach danych:

 

 • Otwarcie wiadomości: Średnio od 15% do 30% odbiorców otwiera cold maile
 • Odpowiedzi: Średnio od 5% do 15% odbiorców odpowiada na cold maile
 • Konwersje: Średnio skuteczność konwersji cold mailingu wynosi od 1% do 5%

   

  Możesz zatem wywnioskować, że – w najlepszym przypadku – 50% przeczytanych cold maili uzyskuje odpowiedź odbiorcy. Przy wysłaniu 100 wiadomości, ok. 16 adresatów (spośród 33, którzy wiadomość otworzą), zdecyduje się na konwersację.

   

  Jaka jest szansa, że cold mailing przyniesie rezultaty w postaci wysokiej konwersji? Według statystyk nie tak duża, jak można byłoby się spodziewać.

   

  Statystyka to jednak nie wszystko – nie ma pewności, że cold mailing okaże się mało skuteczny w każdym przypadku.

   

  Według najważniejszej zasady, jaką kieruje się nasza agencja: Jedynym sposobem na zmierzenie skuteczności jakiejkolwiek kampanii jest metoda eksperymentu.

   

  Nie jest powiedziane, że to, co działa na rynku polskim, zadziała w identyczny sposób na rynku zagranicznym. Nikt nie gwarantuje, że wysyłanie cold maili przyniesie większy efekt, niż inwestycja w Google Ads. Każdą metodę należy sprawdzić w zakresie danej firmy i następnie zweryfikować, która z nich jest najbardziej opłacalna.

   

  Statystyki powinieneś traktować zatem jako wytyczne, do których możesz następnie porównać wyniki swoich eksperymentów i weryfikować na tej podstawie skuteczność kampanii.

   

  Mimo wszystko, efektywność cold mailingu możesz w prosty sposób podnieść.

   

  Dobry Cold Mail w 5 krokach


  Efektywność cold mailingu zależy w dużej mierze od sposobu konstrukcji danej wiadomości.

   


  Ponad 90% cold maili, które działały jeszcze w 2022 roku, jest dosłownie przeżytkiem w 2023 roku.

  – Yurii Veremchuk, Woodpecker

   


  Co stało się ze skuteczną do tej pory taktyką? W 2022 roku typowy cold mail wyglądał tak:

   

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker

   


  Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku, jednak struktura maila sprawia, że niczym nie wyróżnia się spośród morza innych cold maili.

   

  Od 2022 roku priorytety w strukturze cold maili uległy znacznej zmianie, co znaczy, że i Ty powinieneś zmienić sposób tworzenia komunikatów, aby dotrzeć do potencjalnego klienta w 2023 roku.

   


  Najszybciej przekształcisz treść „starego” cold maila w 5 krokach:

   

  #1 Temat: unikaj długich sprzedażowych fraz


  Pierwsze, co widzi odbiorca cold maila, to jego temat. Jeśli na samym początku używasz fraz, które brzmią jak typowa reklama, sam odejmujesz wartość swojemu przekazowi.

   

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker


  Zamiast długiego tematu, zamknij go w 2-3 słowach, które odniosą się do sedna problemu, na jaki odpowiada Twój produkt/usługa:


  Prosty temat, który uderza w sendo sprawy, a jednocześnie do niczego nie namawia, to strzał w dziesiątkę. Jeśli temat maila przypomina te, które są wysyłane wewnętrznie w firmie, zwiększa się wskaźnik otwarć wiadomości.

   

  #2 Wstęp: unikaj „ja” w narracji


  Zamiast przedstawiać siebie i opowiadać o swoim doświadczeniu, uderz z góry konkretną informacją:

   

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker

   

   

  #3 Rozwinięcie: dostosuj się do urządzeń mobilnych


  Spraw, by Twój mail był krótki, bogaty w informacje i nie wymagał scrollowania.

   


  Średni czas spędzany na czytaniu cold maila to ok. 10 sekund.

  Gitnux, 2023


  Większość ludzi korzysta głównie z urządzeń mobilnych, przez co także zmienił się sposób czytania – jest to zasługa social mediów i krótkich informacji w postach.

   

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker

   

  W ten sposób dotrzesz ze swoim przekazem bardzo szybko, a odbiorca dowie się o nim często nawet mimowolnie, bo nie musi skupiać się na słupach tekstu.


  Ta zasada, często przedstawiana przez ekspertów kultury języka, sprawdza się wyjątkowo dobrze w cold mailingu: Krótko i na temat.


  Obszerne wyjaśnienia, tak często obecne w e-mailach urzędowych czy pismach, które otrzymujesz drogą poczty tradycyjnej, są nieprzyjemną pozostałością po czasach PRL-u.

   

   

    

   • Wyobrażając sobie tempo przeglądania informacji w Internecie, możesz porównać tę czynność do spływu kajakiem w dół rzeki:


  Jeśli płyniesz kajakiem i widzisz przed sobą most, na którym wisi tabliczka z napisem: Uprzejmie prosimy o uwagę: należy zachować szczególną ostrożność. Przepływając pod mostem, upewnij się, że poziom wody umożliwia swobodne przemieszczenie się. – z pewnością nie zdążysz przeczytać nawet wstępu, bo w jednej chwili wpłyniesz pod most.


  Jeśli jednak na moście, w odpowiednim miejscu, znajdzie się krótka i konkretna notatka, z pewnością informacja dotrze do Ciebie wyjątkowo szybko i zwrócisz na nią uwagę:

   

   

   

  Antyradio, 2013


  Nie oznacza to oczywiście, by używać wulgarnego języka, ale uproszczenie treści w maksymalnym stopniu daje naprawdę dobre rezultaty, szczególnie wśród użytkowników urządzeń mobilnych.

   

   

  #4 Argumenty: podaj 1, opuść sprzedażowy ton


  Argumentuj, ale odnoś się wciąż do sedna problemu: podaj powód, dla którego konkretny odbiorca, z konkretnym problemem, ma Ci zaufać.

   

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker

   


  Niech Twój przekaz będzie jasny, krótki, bezpośredni i potwierdzony w liczbach.

   

  #5 Zakończenie: nie proś o zbyt wiele

  Zakończenie maila ma zachęcać do nawiązania kontaktu, ale nie w sposób nachalny.

   

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker

   


  Jeśli cold mail zawiera prośbę o 20-minutową rozmowę o konkretnej godzinie, najlepiej już jutro – za bardzo naciskasz.


  Zamiast tego, zadaj pytanie, które odpowiada CTA, ale zmusza do przemyślenia tematu i samodzielnego zgłoszenia chęci rozmowy:


  Powyższe 5 kroków do zmiany struktury dobrego cold maila pokazuje, jak wiele zmieniło się od poprzedniego roku.

   

   

  Yurii Veremchuk, Woodpecker

  W porównaniu do pierwotnej wersji wiadomości, można zaobserwować znaczne zmniejszenie objętości treści, ale i zwiększenie wartości przekazu, dostosowanie do „oka na telefonie” i zupełnie inną formę zachęcania do rozmowy.

   


  Dane potwierdzają, że cold maile z 3-4 zdaniami mają o 50% większy wskaźnik odpowiedzi

  (Gitnux, 2023)

  Dostarczanie wartości


  Cold mail, który od samego wstępu zaprasza do korzystania z usług, nie zadziała.


  W dzisiejszym świecie sprzedaż jest dostarczaniem wartości i to od tego musisz zacząć planowanie swojej kampanii mailingowej.


  Na początek daj coś od siebie: krótkie video, w którym dzielisz się wartościami, np. wiedzą lub ciekawym pomysłem, zaproszenie do udziału w darmowym webinarze, albo demo produktu, które pokaże jego potencjał.


  Taki dodatek do krótkiej wiadomości pomoże adresatowi podjąć decyzję o nawiązaniu kontaktu z Twoją firmą.


  Największą siłę przebicia mają krótkie video, które wpisują się w przyzwyczajenie oka do social mediów – zainteresuj potencjalnego klienta i prześlij mu 2-minutową prezentację, albo filmik z odpowiedzią na problem, który chcesz rozwiązać swoją usługą lub produktem.

   

  LinkedIn vs. tradycyjne maile

   

  Zimne e-maile są 40 razy skuteczniejsze w pozyskiwaniu nowych klientów niż media społecznościowe.

  (Gitnux, 2023)


  Ta statystyka pokazuje skuteczność zimnych maili w pozyskiwaniu nowych klientów i ich potencjał w docieraniu do szerszego grona odbiorców oraz generowaniu większej liczby potencjalnych klientów, niż media społecznościowe.


  W związku z tym możesz przyjąć, że Twoja strategia marketingowa powinna zawierać kampanię cold mailingową.


  W żadnym razie nie powinieneś jednak lekceważyć mediów społecznościowych, w tym LinkedIn – dziś niemal każdy przedsiębiorca loguje się na LinkedIn i prowadzi profil swojej firmy.


  Nie możesz z góry założyć, że ogólna statystyka będzie sprawdzać się 1:1 w przypadku Twojego biznesu. Najlepszym sposobem, by sprawdzić potencjał strategii marketingowej, jest eksperyment: musisz wypróbować zarówno cold maile wysyłane tradycyjnie na pocztę e-mail, jak i szukanie klientów na LinkedIn, aby następnie sprawdzić rezultaty i ocenić, który kanał marketingowy jest dla Ciebie bardziej opłacalny – być może oba przyniosą oczekiwany efekt?

   

  Cold mailing z AI – nowa jakość


  Cold mailing jest chętnie stosowanym narzędziem marketingowym, które zdążyło wypracować listę zasad, sprzyjających podniesieniu efektywności.

   

  4 Zasady tworzenia skutecznych wiadomości

   

  Jasność i precyzja

   

   

   

  • Twoja wiadomość powinna być jasna i precyzyjna
  • Unikaj skomplikowanych sformułowań i trzymaj się faktów
  • Pamiętaj, że Twoim celem jest przekonanie odbiorcy do podjęcia konkretnej akcji, a nie zasypywanie go niepotrzebnymi informacjami

  Personalizacja

   

   

  • Każda Twoja wiadomość powinna być dostosowana do konkretnego odbiorcy
  • Im bardziej personalizowana jest wiadomość, tym większe jest prawdopodobieństwo, że odbiorca zechce na nią odpowiedzieć

  Wezwanie do działania (CTA)

   

   

  • Każda skuteczna wiadomość powinna zawierać jasne wezwanie do działania 
  • Dopasuj CTA do celu cold maila: konwersacja, kliknięcie linka, itp. 
  • Upewnij się, że Twoje CTA jest jasne i łatwe do zrozumienia

  Profesjonalizm

   

   

  • Pamiętaj, że Twoja wiadomość jest przedłużeniem Twojej marki
  • Unikaj błędów ortograficznych i stylistycznych
  • Upewnij się, że Twoja wiadomość prezentuje Twoją firmę w jak najlepszym świetle

   

  AI Writer – zrób to dobrze


  AI Writer, czyli sztuczna inteligencja do pisania, jest narzędziem, które znacznie przyspiesza i ułatwia proces tworzenia wiadomości.


  Co ważniejsze, robi to efektywnie – musisz tylko wiedzieć, jak z niej korzystać, aby otrzymać najlepsze rezultaty.


  Jeśli korzystasz z technologii OpenAI, z pewnością znasz jej potencjał w zakresie odpowiedzi na pytania, przedstawiania konkretnych danych źródłowych czy tworzenia treści. Możesz ją podobnie wykorzystać, do stworzenia szablonu cold maila.

   

  W tym celu najlepiej wybrać dedykowane narzędzia, takie jak Writesonic, które oferują skonfigurowane pod konkretne zadania opcje asystenta pisania.

   

  Pamiętaj, że aby OpenAI zadziałało z maksymalną efektywnością, musisz być naprawdę szczegółowy przy pisaniu poleceń.

  ChatGPT – liczy się precyzja


  Tworzenie zimnych maili z ChatGPT to proces, który wymaga starannej uwagi i precyzyjności. Musisz zrozumieć swoją grupę docelową, znać ich potrzeby i oczekiwania, a następnie umieć sformułować swoją ofertę w sposób, który przyciągnie ich uwagę i zachęci do podjęcia działania.

  Oto 7 kroków, które pomogą Ci tworzyć cold maile z ChatGPT:

   

  #1 Określ cel i grupę docelową


  Zdefiniuj, jaki jest główny cel Twojego cold maila i do kogo chcesz go wysłać. Musisz dobrze zrozumieć potrzeby i oczekiwania odbiorców, aby móc dostosować treść wiadomości – ChatGPT musi je znać.

   

  Przykładowe polecenie:

   

  Napisz cold e-mail do potencjalnego klienta z branży sprzedaży. Głównym problemem adresata jest niewystarczające generowanie wystarczającej liczby wykwalifikowanych leadów na dużą skalę i ręczne próby dotarcia do leadów jeden po drugim, co okazuje się czasochłonne. Rozwiązaniem, które oferujemy jest oprogramowanie do cold mailingu. Napisz tę wiadomość w 3 krótkich zdaniach. Dodaj informację, że ostatnie wdrożenie produktu skróciło czas pracy o 2/3 i zwiększyło efektywność o 70%.

   

  #2 Zbierz informacje o odbiorcach


  Jeśli masz dostęp do informacji o odbiorcach, takich jak imię, stanowisko, firma itp., możesz wykorzystać te dane do personalizacji wiadomości. ChatGPT może pomóc w generowaniu odpowiednich sformułowań, które wyróżnią Twoją wiadomość.

   

  #3 Zaznacz kluczowe elementy


  Powinny to być nagłówek, wprowadzenie, treść i zakończenie. Przedstaw korzyści lub ofertę, którą chcesz przekazać. Zaznacz, w jaki sposób ma być zakończona Twoja wiadomość.

   

  #4 Ulepsz treści


  Możesz korzystać z ChatGPT, wprowadzając fragmenty swojej wiadomości i prosić o generowanie różnych sformułowań lub alternatywnych wariantów. Model może pomóc w rozszerzeniu lub udoskonaleniu treści, wprowadzeniu bardziej perswazyjnego języka, czy poprawieniu ogólnego stylu.

   

  #5 Zwróć uwagę na personalizację


  Personalizacja w cold mailingu jest kluczowa. Wykorzystaj ChatGPT, aby tworzyć spersonalizowane fragmenty treści na podstawie informacji o odbiorcach. Możesz również prosić model o sugestie dotyczące personalizacji na podstawie konkretnych danych.

   

  #6 Dostosuj długość wiadomości


  W zależności od branży i kontekstu długość cold maila może się różnić. Pamiętaj, że dobry cold mail jest jednak krótki. Korzystając z Chat GPT, wprowadź komendę, która ograniczy liczbę słów lub długość kolejnych części cold maila.

   

  ProTip:

  Możesz dodać polecenie, które pomoże dostosować wiadomość tak, by generowała większą konwersję: Czy możesz zoptymalizować treść e-maila, aby uzyskać wyższą konwersję?

   

  #7 Przeprowadź testy i analizę


  Przed rozpoczęciem kampanii cold mailingowej warto przeprowadzić testy A/B, aby sprawdzić, które warianty treści generowane przez ChatGPT osiągają lepsze wyniki. Analizuj również wyniki kampanii, takie jak wskaźniki otwarć, odpowiedzi i konwersji, aby stale ulepszać swoje podejście.

   

  • Pamiętaj, że korzystając z ChatGPT, najpierw musisz „nauczyć” narzędzie swojej grupy docelowej i produktu lub usługi, którą oferujesz. W tym celu ChatGPT zadaje Ci szereg pytań, aby zrozumieć, jakie są Twoje cele i oczekiwania. Na podstawie tych informacji ChatGPT generuje wiadomości, które są dostosowane do Twojej grupy docelowej.

  • Jednym z kluczowych aspektów tworzenia skutecznych zimnych maili jest personalizacja. Im bardziej spersonalizowana jest Twoja wiadomość, tym większe jest prawdopodobieństwo, że odbiorca zechce na nią odpowiedzieć.


  Dzięki ChatGPT proces personalizacji wiadomości staje się znacznie prostszy. AI Writer jest w stanie generować wiadomości, które są nie tylko dobrze napisane, ale także dostosowane do konkretnej osoby, do której są skierowane. To oznacza, że Twoje wiadomości będą nie tylko skuteczniejsze, ale także bardziej osobiste.

   

  4 Błędy, których nie możesz popełnić


  Błędy to nie tylko obniżenie efektywności, ale także narażanie siebie i swojej firmy na poważne konsekwencje oraz kary pieniężne.


  Warto wiedzieć, które pomyłki „kosztują” za dużo, aby po prostu ich unikać. Zawsze weryfikuj treści maili pod tym kątem, zanim rozpoczniesz kampanię.


  Tworząc zimne maile, nie możesz popełnić tych błędów:

   

  RODO i inne ustawy


  Przede wszystkim, zawsze przestrzegaj zasad RODO. Pamiętaj, że naruszenie tych zasad może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych, a tym samym potężnych kar pieniężnych.

  Zgodnie z prawem, nie możesz przesyłać tzw. niezamówionych informacji handlowych, tzn. nie możesz przedstawiać żadnej oferty, jeśli nie otrzymałeś zgody adresata.


  Może okazać się, że wysłany przez Ciebie cold mail stanowi właśnie niezamówioną informację handlową.

   

  • Według art. 10 ust. 1 ustawy z 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną: zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej, skierowanej do oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.
  • Ustawa z 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji kwalifikuje tego rodzaju działanie jako czyn nieuczciwej konkurencji. Wynika to z art. 10 ust. 3 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.


  Dlatego właśnie cold maile muszą być tworzone w bardzo wyważony sposób.

  Formułuj wiadomości tak, aby nie zawierały żadnej informacji handlowej. Stosuj miękkie zwroty, które zainteresują adresata tematem – nie produktem/usługą. Ofertę przedstawiaj dopiero wtedy, gdy adresat odpowie na CTA zawarte w mailu.

  Segmentacja


  Wyślij swoje maile tylko do osób, które mogą rzeczywiście okazać zainteresowanie Twoją ofertą. W przeciwnym razie ryzykujesz, że Twoje wiadomości zostaną oznaczone jako spam.

   

  Tytuły


  Unikaj również używania handlowych tytułów, które mogą trafić do folderu SPAM.


  Niektóre słowa, takie jak “oferta”, “promocja”, “sprzedaż” czy “wyprzedaż”, mogą automatycznie skierować Twoją wiadomość do folderu SPAM odbiorcy.


  Pamiętaj o zasadach tworzenia dobrego cold maila w 2023 roku – tytuł wiadomości ma budzić zainteresowanie i odnosić się do konkretnego problemu, na który odpowiada Twój produkt czy Twoja usługa.


  Nie ryzykuj brakiem zainteresowania ze strony adresata. Nawet jeśli Twój cold mail nie zawiera w tytule żadnego handlowego sformułowania, ale budzi podejrzenia o nachalnej próbie sprzedaży, trafi on do SPAMu.

   

  Informacje o firmie


  Powszechnym błędem, który z pewnością zauważyłeś w typowym cold mailu z 2022 roku, jest skupianie się na swoich zaletach, a nie na korzyściach dla klienta.


  Pamiętaj, że klienta interesuje to, co on może zyskać dzięki współpracy z Tobą, a nie to, jakie osiągnięcia ma Twoja firma. Podawaj jeden argument, który poprzesz danymi liczbowymi. To wystarczająca informacja o Twojej firmie i oferowanym produkcie czy usłudze.

   

  Cold mailing – automatyzacja


  Ostatnim krokiem w tworzeniu skutecznych zimnych maili jest automatyzacja procesu. Dzięki narzędziom OpenAI skutecznie zautomatyzujesz proces tworzenia wiadomości.


  Z kolei narzędzia typu Woodpecker pomogą Ci łatwo zbudować i zautomatyzować swoje kampanie lead generation, a następnie monitorować ich skuteczność i dokonywać niezbędnych zmian w razie potrzeby.

  AI Writer – zwiększ efektywność


  Wykorzystywane przez AI zaawansowane modele językowe i techniki NLP sprawiają, że tworzenie cold maili nigdy nie było prostsze.

  Wybierając OpenAI, w tym narzędzie Writesonic lub ChatGPT, możesz bardzo szybko dostosować treści swoich cold maili do aktualnych zasad dobrej zimnej wiadomości.

  Woodpecker – oszczędzaj czas


  Woodpecker to jeden z dostępnych na rynku produktów SaaS, które wspomagają tworzenie kampanii cold mailingowych.


  Funkcjonalność, którą oferuje narzędzie, pozwala w pełni wykorzystać potencjał cold maili. Do najbardziej przydatnych funkcji Woodpecker należą:

   

  #1 Automatyczna wysyłka


  Woodpecker pozwala na automatyzację wysyłania e-maili oraz tzw. follow-up’ów (wiadomości “podbijających” kontakt).


  Dane dotyczące wysyłki, np. datę wysyłki, liczbę follow-up’ów i odstępy czasowe, możesz ustawić z poziomu intuicyjnego interfejsu.


  Woodpecker sprawdzi się także na rynku międzynarodowym, dzięki dostosowaniu do stref czasowych.

   

  #2 Ścieżki automatyzacji


  Tworzenie ścieżek automatyzacji to sposób na oszczędność czasu przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności.


  Możesz ustalić schematy automatyzacji, odpowiadające konkretnym akcjom, np. kiedy otrzymasz pozytywnie odpowiedź na pierwszego cold maila, wiadomość trafi na Twoją skrzynkę e-mail i będziesz mógł podjąć kolejne działania, a jeśli nie otrzymasz odpowiedzi na cold maila, automatycznie wysłany zostanie follow-up.

  Ta funkcja narzędzia daje masę możliwości w zakresie dostosowania kampanii na poszczególnych jej etapach.

   

  #3 Personalizacja cold maila


  W strategii H2H (Human To Human) liczy się indywidualne podejście. Dzięki stosowaniu personalizacji możesz być pewien, że Twoja wiadomość zostanie lepiej odebrana, a starania przełożą się na wyniki i zaangażowanie odbiorców.


  Statystyki wskazują, że marki, które pamiętają o personalizacji w cold mailach, generują o 40% większe przychody, niż te, które o niej zapominają. (InStream, 2022)


  Z Woodpecker personalizacja jest prostsza: narzędzie pozwala personalizować komunikaty w wiadomościach (nazwa firmy, imię, nazwisko, stanowisko, itd.).

   

  #4 Weryfikacja


  Funkcje Woodpecker chronią nadawcę wiadomości przed oznaczeniem jako SPAM.


  Narzędzie może śledzić soft i hard bounce. Terminy te oznaczają niemożliwość dotarcia do adresata. Soft bounce dotyczy przejściowych błędów, np. przeciążonego serwera, a hard bounce oznacza trwałe problemy, np. nieistniejące adresy email.


  W praktyce działa to tak, że im większy współczynnik soft i hard bounce, tym bardziej możliwe, że wiadomości wysyłane przez Ciebie będą oznaczone jako SPAM, w wyniku czego Twoja skrzynka może zostać zablokowana.


  Weryfikacja Woodpecker umożliwia:

   

  • kreowanie tzw. czarnych list
  • weryfikacja wiadomości przed wysłaniem
  • spam-check – informację o zagrażających słowach czy linkach
  • detekcja zduplikowanych adresów e-mail
  • wykrycie nieuzupełnionych pól (np. imię)


  Woodpecker to narzędzie, które oferuje dużo więcej funkcji automatyzujących kampanie mailingowe i podnoszących ich skuteczność.

   

  Narzędzia cold mailingowe – najważniejsze funkcje


  Wśród narzędzi automatyzujących, wspierających cold mailing, znajdzie się wiele pozycji wartych uwagi.


  2 najważniejsze funkcje, które powinno oferować dobre oprogramowanie, to:

   

  Personalizacja


  Bez możliwości personalizacji, nie jesteś w stanie przeprowadzić skutecznej kampanii.

   

  Dobre narzędzie do cold mailingu musi umożliwiać automatyczną personalizację wiadomości – dzięki temu oszczędzasz cenny czas, a Twoje wiadomości są konkretne.

   

  Dane

  Aktualne bazy danych, na podstawie których przebiega personalizacja cold maili, to absolutna podstawa użytecznego narzędzia do wysyłania zimnych wiadomości.

   

  Dzięki temu nie tylko zwiększasz swoje szanse na wysoką konwersję, ale i unikasz problemów związanych z trafianiem Twoich wiadomości do SPAMu.

   

  Narzędzie, które korzysta z poprawnych baz danych i umożliwia dokładną weryfikację przed wysyłką, jest niezastąpione.

  cold mailing, personalizacja

  Najważniejsze wnioski: Jak prowadzić przekonujący cold mailing?


  Tworzenie skutecznych zimnych maili to niełatwe zadanie, ale dzięki technologii AI, proces ten staje się znacznie prostszy i bardziej efektywny.


  Aby prowadzić przekonujący cold mailing:

   

  • Pamiętaj o zasadach tworzenia skutecznych wiadomości
  • Korzystaj z narzędzi AI
  • Unikaj najczęściej popełnianych błędów
  • Wybierz odpowiednie narzędzia do kampanii mailingowych
  • Nie zapominaj o personalizacji


  W ten sposób zwiększysz swoje szanse na sukces i zbudujesz silne i trwałe relacje z Twoimi potencjalnymi klientami.


  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania AI w tworzeniu skutecznych cold maili, skontaktuj się z nami – możesz to zrobić przez naszą stronę. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.