Wideo na LinkedIn staje się coraz bardziej popularnym elementem strategii marketingowej w B2B.
Odpowiednio zaplanowana strategia treści wideo, pomaga maksymalizować zaangażowanie i pozyskiwanie nowych klientów.
LinkedIn zachęca poprzez promowanie takich publikacji.
Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak tworzyć angażujące materiały wideo na LinkedIn i jak wykorzystać potencjał tej platformy?
Czy warto tworzyć materiały wideo na LinkedIn?
Materiały wideo na LinkedIn przyciągają większą uwagę odbiorców w porównaniu z innymi typami treści.
Prawdopodobieństwo udostępnienia video jest 20 razy większe niż w przypadku jakiegokolwiek innego typu postu.
Jest to jeden z ważniejszych sposobów angażowania osób z kadry kierowniczej.
LinkedIn szybko staje się jednym z najbardziej zaufanych źródeł treści wideo w tej grupie.
Jak wykorzystać pełny potencjał wideo na LinkedIn?
Poznaj 10 sposobów na tworzenie angażujących treści wideo na LinkedIn:
- Twórz wartościowe treści: określ grupę docelową i skup się na dostarczeniu jej wartościowych treści. Nakręć przewodnik, który może zaoszczędzić czas Twoich odbiorców, zademonstruj nowy element technologii.
- Bądź na bieżąco: wypowiadaj się na bieżące sprawy dotyczące Twojej branży. Dodawaj wartościowe filmy z konferencji, w których uczestniczysz i oznaczaj osoby, z którymi nawiązałeś relację.
- Zaplanuj oglądanie na urządzeniach mobilnych: badania LinkedIn pokazują, że 91% użytkowników ogląda filmy na urządzeniach mobilnych, przynajmniej przez część czasu. W rzeczywistości 57% wszystkich zaangażowań w treści LinkedIn odbywa się na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że Twoje szanse na zaangażowanie znacznie rosną, gdy Twoje wideo jest zaprojektowane tak, aby zapewnić dobre wrażenia z oglądania na telefonie.
- Nagrywaj poziomo lub pionowo — ale nie oba naraz: niezależnie od tego, czy nagrywasz film w pionie, czy w poziomie, nie zmieniaj zdania w połowie drogi. Bądź konsekwentny w tym, jak kadrujesz swoje ujęcie, aby nie drażnić odbiorców.
- Utrzymuj stabilność dzięki statywowi: jeśli tworzysz treści wideo za pomocą telefonu lub kamery, rozważ inwestycję w prosty statyw, aby utrzymać kamerę (lub telefon) stabilnie. Uzyskasz bardziej profesjonalny efekt.
- Używaj mikrofonu: kiedy nagrywasz wideo, bądź świadomy otaczającego Cię hałasu. Zbyt wiele dźwięków w tle sprawia wrażenie nieprofesjonalnego i sprawia, że oglądanie jest frustrujące. Można je stosunkowo łatwo zredukować za pomocą zestawu słuchawkowego lub zewnętrznego mikrofonu.
- Poznaj kilka prostych technik edycji wideo: zacznij korzystać z oprogramowania do edycji wideo. Najbardziej popularnymi narzędziami do edycji są programy: iMovie oraz Camtasia Studio, czy Filmora Wondershare. Poświęcenie czasu na edycję filmów przed ich przesłaniem pomaga kontrolować tempo i długość filmu, zapewnić utrzymanie uwagi odbiorców i bardziej kreatywne podejście do treści.
- Dodaj napisy: z badań wynika, że tylko około jedna trzecia osób oglądających wideo na mobile zawsze ma włączony dźwięk. Tylko połowa osób oglądających na laptopie to robi. To sprawia, że napisy są cennym dodatkiem do każdego wideo, które udostępniasz.
- Nie wymagaj zbyt wiele od swoich odbiorców: maksymalna długość wideo w kanale LinkedIn to 10 minut. Jednak optymalna długość jest zazwyczaj znacznie krótsza. Przy całym zaangażowaniu, jakie generuje i rozrywce, jakiej może dostarczyć, oglądanie wideo nie jest najbardziej efektywnym czasowo sposobem dostępu do informacji. Zwłaszcza starsi odbiorcy nie chcą oglądać dłużej niż trzy minuty, aby dowiedzieć się, co masz do powiedzenia.
- Liczy się pierwsze 6 sekund: nie tylko ogólna długość wideo ma znaczenie. Pierwsze sześć sekund jest decydujące, po tym czasie odbiorca jest w stanie określić czy Twoje video jest warte obejrzenia. Jeśli to możliwe, zastosuj haczyk, który przykuje uwagę widzów, lub użyj napisów, aby wskazać, dlaczego to, co oglądają, ma znaczenie.
Podsumowanie
Wideo marketing to przyszłość. Tworząc angażujące treści wideo na LinkedIn możesz zdobywać potencjalnych klientów. W ten sposób realnie przyczyniasz się do wzrostu rozpoznawalności i sprzedaży.
Sprawdź również naszą publikację dotyczącą tego jak wykorzystać LinkedIn do pozyskiwania klientów w branży IT & Software