Skip to main content

Wybór spośród dziesiątek dostępnych narzędzi SEO nie jest prosty. Sprawdziliśmy je, aby dowiedzieć się, które są najbardziej wartościowe.

Od ponad 8 lat pracuję nad pozycją w Google dla klientów z wielu branż. Nie wyobrażam sobie mojej pracy bez wykorzystania odpowiednich narzędzi.

Niestety ceny rozwiązań dostępnych na rynku bywają wysokie, a oferowanie w nich dane nie zawsze są rzetelne.

Sprawdź, jakich narzędzi używać, żeby uniknąć SEO wpadek.

ahrefs logo
Rozbudowany

Ahrefs

 

Kompleksowe i bardzo rozbudowane narzędzie z wieloma ciekawymi funkcjami, wysokie skomplikowanie i cena.

 

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
logo semrush
Faworyt

Semrush

 

Kompleksowe, rozbudowane narzędzie oferujące rzetelne dane i przejrzysty, wygodny design.

 

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
ubersuggest logo
Dobra cena

Ubersuggest

 

Wysoce funkcjonalne i użyteczne narzędzie przy przystępnej cenie, niestety stosunkowo często zacina się wyszukiwarka fraz.

 

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
logo semrush

Semrush jest kompleksowym narzędziem SEO oferującym dane wysokiej jakości, wszystkie potrzebne funkcje związane z pozycjonowanie oraz kilka ciekawych, praktycznych dodatków.

Poszczególne rozwiązania łatwo znaleźć, korzystanie z nich jest wygodne i intuicyjne. Dla początkującego SEOwca i tak może to być przytłaczające, ale cóż SEO jest złożone, im wcześniej się do tego przyzwyczaisz, tym lepiej.

Wersja demo: 7 dni, pełna funkcjonalność, ale wymagane jest dodanie karty kredytowej.

ZALETY

 • Kompleksowość
 • Rzetelne dane
 • Pełna funkcjonalność do SEO
 • Wygodne użytkowanie, dobry UX

WADY

 • Wysoka cena
 • Za kompleksowością idzie wysoki poziom skomplikowania, który może być przytłaczający dla początkujących, narzędzie skierowane do zaawansowanych SEOwców.

Szczegółowa recenzja

Semrush jest kompleksowym narzędziem do pracy nad SEO z kilkoma ciekawymi bonusami.

Gwarantuje porządny SEO Dashboard z bieżącym podglądem kondycji witryny, zawierający wskaźniki, takie jak:

 • ogólny wynik, 
 • ruch, 
 • widoczność, 
 • linki. 

Widoczne są również wzrosty i spadki słów kluczowych, a sekcji On Page SEO Checker znajduje się lista poprawek do wprowadzenia na stronie, z linkami prosto do ich opisu.

on page seo checker semrush

Semrush udostępnia narzędzia SEO do monitorowania pozycji, nie tylko własnych, ale również konkurencji, łącznie z rodzajami urządzeń, których używają odbiorcy i wykrywaniem kanibalizacji słów kluczowych.

Narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych zawiera szeroką bazę faz łącznie z danymi o:

 • ich miesięcznej ilości wyszukań, 
 • konkurencyjności w wynikach organicznych, 
 • intencji wpisujących je odbiorców,
 • stawkach za płatne reklamy. 

Semrush oferuje rozwiązanie do przeprowadzenia audytu strony, z którego pochodzą wcześniej wspomniane rekomendacje On Page SEO Checker. To kompleksowe narzędzie weryfikujące wiele obszarów:

 • techniczne SEO,
 • treści,
 • backlinki,
 • UX,
 • SERP,
 • struktura i nawigacja strony.

W przypadku znalezienia błędów dostępny jest od razu ich opis oraz instrukcja, jak wprowadzić zmiany – to funkcja znacząco przyśpieszająca pracę.

Możliwy jest także eksport audytów i raportów do pliku pdf – opcja przydatna dla agencji, ale nie tylko. Nie jeden szef doceni przejrzyste wykresy dostarczone w jednym pliku.

Semrush oferuje także narzędzie do analizy konkurencji, które dobrze radzi sobie z jej wykrywaniem. Dostarcza informacje o ruchu, jego źródłach, a także czasie spędzanym na stronie i współczynniku odrzuceń. 

Poza rozwiązaniami związanymi bezpośrednio z SEO dostępne są także dane o kampaniach w Google Ads, w tym Google Shoping oraz śledzenie działalności w social mediach, o czym więcej w dalszej części artykułu.

Aktualnie niezbędne w kompleksowych narzędziach SEO są rozwiązania wspierające content marketing. Semrush również takowe oferuje.

Dostępna jest wyszukiwarka popularnych tematów, a także pomysłów na content. Narzędzie umożliwia wyszukiwanie pytań zadawanych w wyszukiwarce, a także dostarcza rekomendacje na podstawie konkurencji.

Wspiera pracę zespołową nad treściami dzięki funkcjonalności kalendarza publikacji. 

Generuje briefy dla copywriterów na podstawie najlepszych wyników z Google. To znaczące ułatwienie i przyśpieszenie pracy – dostajemy podane na tacy dane o: 

 • długości tekstu, 
 • semantycznie powiązanych słowach, które powinny znaleźć się w artykule,
 • sposobach umieszczenia fraz w tekście,
 • nagłówkach,
 • a nawet potencjalnych linkach, które warto pozyskać.

Semrush zapewnia także wsparcie tworzenia treści w postaci narzędzia SEO Writing Asistant, do którego wystarczy wkleić tekst, aby otrzymać ocenę i rekomendacje dotyczące czytelności, oryginalności, użycia słów kluczowych, obrazów oraz ogólnego wyniku.

Dodatkowo dostępny jest Content Marketplace, gdzie możesz skorzystać z usług profesjonalnych copywriterów, przypisywanych do konkretnych tematów.

Kolejnym koniecznym dla mnie elementem, aby uznać narzędzie SEO za kompleksowe, jest narzędzie do analizy linkow. W Semrush dostajemy w pełni funkcjonalne narzędzie tego typu.

Monitorowanie i analiza linków obejmuje w Semrush wykrywanie szkodliwych odnośników (które mogą zostać przez Google uznane za toksyczne i w efekcie obniżać wynik domeny) i umożliwia wygodne dodanie ich do listy disavow, którą następnie można wygenerować, gotową do dodania na stronę przez Google Search Conole.

Narzędzie umożliwia także wyszukiwanie nowych możliwości linkowania na podstawie konkurencji. 

Dostępna jest dedykowana funkcja – Link Building Tool, do konsekwentnego budowania wartościowego profilu linków przychodzących.

Na podstawie fraz i konkurencji dostarcza imponujące zestawienie prospektów, na którym bezpośrednio można pracować nad procesem pozyskiwania backlinków.

Każda pozycja ma podany autorytet strony. Przeglądając zestawienie można dodawać kolejne domeny do listy In Progress.

W osobnej zakładce In Progress Semrush dostarcza adresy e-mail do kontaktu z przedstawicielami danej domeny, możemy dodać swoją skrzynkę mailową, aby cały proces prowadzić i monitorować bezpośrednio w narzędziu – to dobrze przemyślane i praktyczne rozwiązanie.

Ciekawą opcją w Semrush jest także Market Explorer – narzędzie do badania wielkości rynku i analizy potencjału, które podaje informacje o najważniejszych uczestnikach danego runku, ich udziale i ruchu.

Z kolei ciekawą opcją mniej związaną z SEO (ale na tyle ciekawą, że i tak o niej wspomnę) jest narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi.

Umożliwia pełne monitorowanie konkurencji – w jednym miejscu zbieramy dane z Instagrama, Facebooka, Twittera, YouTube, LinkedIn i Pinteresta. Ułatwia eksplorację hasztagów, monitorowanie konwersji, analizę danych.

Zamiast przełączać się między wieloma mediami, to wszystko można mieć w jednym miejscu.

Dostępny jest także Influencer Analytics – narzędzie do przygotowywania, prowadzenia i oceny kampanii prowadzonych z twórcami treści.

Cały ten ogrom funkcji w Semrush jest przejrzyście pogrupowany w jednym zgrabnym menu bocznym. Dane są przejrzyście prezentowane, łatwo dostępne, a wszystkie linki prowadzące w głąb funkcjonalności wyraźnie widoczne.

Sprawdź aktualny cennik
ahrefs logo

Ahrefs jest świetnym narzędziem SEO, oferującym pełną funkcjonalność do codziennej pracy.

Oferuje kompleksowe funkcjonalności, wiele ciekawych i bardzo użytecznych funkcji, a także wysoką jakość danych. Jednocześnie, co wręcz nieuniknione, idzie za tym wysoka cena i duże skomplikowanie systemu, co obniża moją ocenę za UX.

Wersja demo: pełna niedostępna, tylko Ahrefs Webmaster Tools.

ZALETY

 • Kompleksowe, zaawansowane narzędzie.
 • Wiele użytecznych funkcji wspierających codzienną pracę nad SEO.
 • Dane wysokiej jakości.

WADY

 • Złożony system, może być przytłaczający dla początkujących.
 • Mało widoczne klikalne elementy ukrywające niektóre funkcje.
 • Wysoka cena.

Szczegółowa recenzja

Ahrefs jest kompleksowym narzędziem SEO

Jego dodatkowym atutem jest oparcie wszystkich funkcjonalności na petabajtach danych gromadzonych nieprzerwanie przez wiele lat, przez jedne z najbardziej aktywnych crawlerów na świecie.

Kompleksowość narzędzia jest bezpośrednio związana z jego stosunkowo wysoką ceną oraz złożoną obsługą.

Zawiera mnóstwo opcji, często ukrytych pod wieloma klikalnymi elementami, które bywają małe i niezbyt wyraźne. Ich ilość może być przytłaczająca, przede wszystkim na początku i dla osób mniej doświadczonych w SEO.

Jednocześnie twórcy oferują wiele przejrzystych filmów instruktażowych. Pokazują ciekawe zastosowania i tłumaczą poszczególne funkcjonalności. To sprawia, że stosunkowo szybko można nauczyć się obsługi Ahrefs.

Wśród szeregu standardowych funkcji, które każde narzędzie SEO powinno mieć, Ahrefs oferuje wiele wyjątkowe opcji, często pozornie drobnych, a jednak bardzo praktycznych.

ahrefs domain overview

Oto krótki przegląd najważniejszych funkcjonalności Ahrefs:

 • Dashboard do bieżącego śledzenia wyników.
 • Monitorowanie pozycji słów kluczowych dla własnej strony i konkurencyjnych. Wygodnym dodatkiem jest tutaj grupowanie słów kluczowych po adresach URL.
 • Wyszukiwarka fraz na podstawie danych z ponad 170 krajów, nie tylko z Google. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie obok ilości wyszukań również przeciętnej klikalności danej frazy – twórcy słusznie zauważają, że te dwie dane coraz bardziej się różnią, a wyszukania nie oznaczają kliknięć.
 • Pełen audyt strony – techniczny, ocena jakości contentu, szybkości działania strony, linki wychodzące, przychodzące itd. Przy wszystkich błędach technicznych znajduje się opis problemu oraz podpowiedź jak go rozwiązać, co znacząco ułatwia pracę.
 • Analiza konkurencji w płatnych wynikach wyszukiwania, a w niej reklamy, słowa kluczowe i strony docelowe.
 • Analiza konkurencji w organicznych wynikach wyszukiwania, a w niej: historyczne i bieżące dane dotyczące ruch na stronie, słów kluczowych, linków zewnętrznych, najpopularniejszych podstron.
 • Ahrefs oferuje unikalną funkcję w obszarze analizy backlinków w postaci zestawienia według ruchu, jaki przynoszą na stronę konkurencji. To świetne narzędzie do poszukiwania wartościowych możliwości linkowania.
 • Narzędzia wspierające tworzenie contentu m.in. funkcje do wyszukiwania luk w treściach w porównaniu do konkurencji czy tematów blogowych o niskiej konkurencyjności i wysokim potencjale ruchu organicznego.

Ciekawą i bardzo użyteczną funkcją są również alerty monitorujące, które przychodzą na skrzynkę mailową. Można je skonfigurować na wiele sposobów, przykładowo:

 • powiadomienia o znaczących zmianach w rankingu fraz dowolnych domen, podstron, grup podstron, do bezwysiłkowego monitorowania strony własnej i konkurencji,
 • informacja o utraconych linkach na własnej stronie, żeby podejmować działania w celu ich odzyskania,
 • alerty o stronach w sieci, które wspominają o marce, ale nie dodają linka, jako okazje do pozyskania wartościowych linków organicznych.

Ahrefs umożliwia również integrację z GSC, aby móc przeglądać dane z tego narzędzia w Ahrefs bez ograniczenia historycznych danych do 16 miesięcy.

Niestety Ahrefs nie udostępnia demo do pełnego narzędzia SEO. Za darmo można korzystać z narzędzia Ahfres Webmaster Tools, które ma uzupełniać Google Search Console.

Ahrefs Webmaster Tools obejmuje monitorowanie błędów SEO na stronie, analizę przychodzących linków zewnętrznych oraz ruchu i słów kluczowych bez żadnych limitów.

Sprawdź aktualny cennik
ubersuggest logo

Ubersuggest jest przydatnym i funkcjonalnym narzędziem wysokiej jakości.

Ma wiele przydatnych funkcji i dostarcza rzetelne dane. Jednak mimo całej tej użyteczności mam kilka zastrzeżeń do tego narzędzia dotyczących awaryjności jego działania i przejrzystości.

Wersja demo: jest, ale wymaga podania karty kredytowej.

ZALETY

 • Wysoce funkcjonalny Dashboard z sugestiami działań do podjęcia
 • Wiele użytecznych funkcji SEO
 • Przystępna cena
 • Dane i rekomendacje wysokiej jakości

WADY

 • Brak szerszego wsparcia content marketingu
 • Narzędzie zacina się przy wyszukiwarce słów kluczowych
 • Estetyczne przeładowanie

Szczegółowa recenzja

Ubbersuggest jest wysoce funkcjonalnym narzędziem, podpartym znaną osobowością w świecie SEO – Niel Patel.

Ma wiele przydatnych funkcji – wystarczy spojrzeć na Dashboard, aby znaleźć sugestie dotyczące:

 • błędów technicznych do poprawy,
 • podstron, które można lepiej zoptymalizować,
 • nowych treści, które warto stworzyć.

Narzędzie monitoruje widoczność strony i szacuje wartość ruchu. Łączy się z Google Analytics, aby dostarczać jak najbardziej rzetelne dane.

Śledzi profil linków przychodzących. Dostarcza wskaźniki, takie jak:

 • autorytet domeny,
 • ilość odnoszących się do niej stron,
 • ich przyrost w czasie,
 • pozyskanie i utracone linki,
 • wykres liczby backlinków w odniesieniu do autorytetu ich domen,
 • anchory,
 • zestawienie wszystkich linków ze wskaźnikami takimi jak spam score, data, autorytet, page title i URL.

Ułatwia również wyszukiwanie nowych możliwości linkowania, poprzez dostarczenie porównania profilu linków z konkurencją.

Oferuje stosunkowo drobne, ale jednak przydatne wsparcie dla content marketingu poprzez sugestie optymalizacji istniejących treści i podpowiedzi, jaki nowy content warto stworzyć.

Ubersuggest umożliwia śledzenie konkurencji, ich widoczności, szacowanego ruchu, backlinków i identyfikację luk w słowach kluczowych między ich witryną a własną.

Wyszukiwarka fraz oferowana przez Ubersuggest podaje wszystkie najważniejsze wskaźniki łącznie z CPC, a także wykres z trendem wyszukiwań z ostatniego roku, sugestie powiązanych słów kluczowych i pomysły na konkretny content na przykładach istniejącego i wysoko rankingującego w sieci.

ubersuggest rozkład kliknieć

Bardzo podoba mi się w tej sekcji graf, który pokazuje, jak rozkładają się kliknięcia wyników wyszukiwania: jaka część użytkowników klika organiczne wyniki, jaka płatne, a jaka nie przechodzi do żadnych stron.

Ubersuggest mimo tych wszystkich przydatnych funkcji ma dla mnie dwie znaczące wady.

Po pierwsze – zdecydowanie zbyt często zdarza mu się zawiesić.

Mam takie doświadczenia z narzędziem do wyszukiwania słów kluzowych – po wpisaniu frazy dane zaczynają się ładować i nigdy nie kończą, odświeżenie strony nic nie daje, a moja praca jest zablokowana.

Po drugie – estetycznie jest dla mnie przeładowany.

Sprawdź aktualny cennik

4. Conductor SEO Platform (Searchmetrics)

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
logo conductor

Wersja demo: brak.

Podsumowanie oceny

Conductor SEO Platform oferuje wiele przydatnych i użytecznych funkcjonalności SEO, a także dba o jakość oferowanych danych. Zapewnia także szerokie możliwości raportowania oparte na KPI i pełne monitorowanie widoczności marki w sieci.

Do pełni szczęścia w zakresie kompleksowości tego narzędzia SEO brakuje mi tylko rozwiązania do monitorowania i budowy profilu linków przychodzących. Minusem może być również brak dostępnego demo i przejrzystego cennika.

Zalety

 • monitorowanie pełnej widoczności firmy w sieci,
 • raportowanie oparte na KPI,
 • dobra kompleksowość i wysoka funkcjonalność.

Wady

 • brak narzędzia do analizy backlinków,
 • brak jasnego cennika,
 • brak wersji demo.

Szczegółowa recenzja

Conductor SEO Platform oferuje narzędzie do wyszukiwania fraz i tematów ze zrozumieniem intencji odbiorców. Daje wgląd również do wyszukań lokalnych, w YouTube, pytań zadawanych w wyszukiwarce oraz wielu innych.

Umożliwia analizę mocnych i słabych stron konkurencji oraz bezpośrednie porównania do wyciągania wniosków o wartościowych działaniach SEO w danej branży.

Conductor SEO Platform to także narzędzie do monitorowania widoczności w wielu krajach i językach, z uwzględnieniem wszystkich urządzeń. 

To wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ dostarcza pełen obraz widoczności firmy w internecie – od własnej witryny, przez media społecznościowe, po Amazon.

Zgodnie ze współczesnym trendem wśród narzędzi SEO Conductor oferuje również rozwiązanie wspierające content marketing. Dostarcza rekomendacje AI dotyczące słów kluczowych, atrybutów treści i samej strony.

Narzędzie oferuje także techniczny audyt strony i ocenę jej wydajności. Na bieżąco monitoruje i informuje o problemach.

W Conductor SEO Platform nie braknie również narzędzi do monitorowania efektów, zintegrowanego z analizą danych ze strony. Umożliwia budowanie raportów opartych na KPI, które automatycznie agregują dane i wgląd w wydajność strony w edytowalne szablony.

Dodatkowe dostępne są narzędzia do skutecznej współpracy z zespołem w postaci integracji z popularnymi rozwiązaniami, takimi jak Asana, Trello czy Jira.

Dodatkowo oferowana jest w ramach narzędzia usługa wsparcia specjalistów SEO w formie doradztwa.

5. Semstorm

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
semstorm logo

Wersja demo: 14 dni, bez karty kredytowej, ale ma rygorystyczne limity i w nie obejmuje audytu, monitoringu pozycji, ani głównych funkcji w Asystencie Contentu.

Podsumowanie oceny

Semstorm jest dobrym i użytecznym narzędziem SEO, jednak brakuje mi analizy backlinków, a przy frazach ilości wyszukań i trendów. Mimo tych braków oferuje wiele rzetelnych danych do pracy nad SEO w przystępnej cenie.

Zalety

 • przystępna cena,
 • wersja demo bez dodawania karty kredytowej,
 • dobra wyszukiwarka fraz, nie tylko w Google.

Wady

 • brak danych o frazach w wyszukiwarce słów kluczowych,
 • brak analizy profilu linków,
 • konieczność wyboru miasta w wyszukiwarce fraz,
 • rygotystyczne limity w wersji demo.

Szczegółowa recenzja

Semstorm obejmuje wszystkie podstawowe narzędzia SEO, a także system uprawnień do pracy w zespole.

Umożliwia codzienne monitorowanie pozycji, również względem lokalizacji.

Oferuje analizę stron, zarówno własnych, jak i konkurencji, którą poprawnie rozpoznaje. Ocena witryn obejmuje słowa kluczowe, najlepsze strony docelowe, a także reklamy z Google Ads. Dostępne są audyty porównawcze.

Semstorm zawiera narzędzie do wyszukiwania fraz, które dostarcza szeroki obraz tematyczny, łącznie z wyszukiwarką hasztagów i fraz z YouTube. 

semstorm drzewko fraz

Z drugiej strony w tym bogatym drzewku fraz brakuje podstawowych wskaźników, takich jak miesięczna ilość wyszukań czy seo difficulty.

Minusem jest dla mnie również to, że przy wpisywaniu frazy trzeba wybrać lokalizację jako nie tylko kraj, ale także miasto – tego ostatniego pola nie można zostawić pustego, żeby przeprowadzić szerokie wyszukiwanie. 

Ostatecznie i tak dostajemy bogate zestawienie fraz powiązanych tematycznie, więc wybór miasta jest tu dość mylący.

Semstorm zawiera również narzędzie SEO wspierające tworzenie contentu – Asystent Contentu. To edytor, w którym można tworzyć treści lub je wkleić, a także dodać główne frazy, aby otrzymać: 

 • sugestie słów (napędzane przez AI),
 • liczbę znaków i słów,
 • licznik nagłówków od h1 do h6, obrazków i pogrubionych słów,
 • ogólną ocenę zawartości, czytelności i poprawności.

Semstorm obejmuje generator tematów, podgląd najlepiej widocznych artykułów konkurencji wraz z nasyceniem frazami oraz monitoring efektów nie tylko całościowo na stronie, ale również w podziale na konkretne artykuły.

W wyższych pakietach Semstorm oferuje także audyt szybkości strony, treści, SEO i zasobów.

6. Narzędzia Google

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
google logo

Podsumowanie oceny

Darmowe narzędzia SEO oferowane przez Google są koniecznością przy prowadzeniu działań SEO, jednak znajdują się niżej w naszym zestawieniu, bo nie są wystarczające do kompleksowego działania.

Zalety

 • dane bezpośrednio z Google,
 • narzędzia są darmowe,
 • wysoka użyteczność i funkcjonalność,
 • dobry UX.

Wady

 • rozdzielenie na wiele drobniejszych narzędzi,
 • ogólne dane o słowach kluczowych,
 • średnia kompleksowość, brakuje np. szerszego wsparcia content marketingu czy analizy backlinków.

Szczegółowa recenzja

Ujmuję wszystkie narzędzia SEO Google w jednym punkcie jako całość, ponieważ są komplementarne i warto korzystać z nich wszystkich w połączeniu.

Google Analytics jest niezbędnym narzędziem do śledzenia efektów prowadzonych działań (nie tylko SEO). Dostarcza bezpośrednie, szczegółowe dane o ruchu na Twojej stronie i jego źródłach, a także sposobach, w jakie użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną.

W połączeniu z Google Tag Managerem umożliwia śledzenie konwersji i innych pożądanych działań odbiorców.

Szczegółową instrukcję krok po kroku jak to zrobić znajdziesz w naszym artykule: Co to jest Google Tag Manager i do czego służy?

Z kolei Page Speed Insights dostarczy Ci informacje o szybkości Twojej strony – czynniku aktualnie niezwykle istotnym w SEO. Poza listą błędów dostępne są także wskazówki, jak je naprawić.

Przy wyszukiwaniu słów kluczowych przydadzą Ci się dwa narzędzia Google: 

Teoretycznie są to dane bezpośrednio z samej wyszukiwarki, więc powinny być wystarczające. 

W praktyce jednak Google nie jest zbyt skłonne do dzielenia się dokładnymi danymi – szczególnie Planer słów kluczowych w Google Ads aktualnie podaje tylko dość szerokie zakresy miesięcznej liczby wyszukań. Stąd inne narzędzia wymienione powyżej stają się bardzo przydatne.

google search console dashboard

Bardzo ważnym narzędziem SEO oferowanym przez Google jest Google Search Console. Jest wręcz koniecznością, jeśli poważnie traktujesz pozycjonowanie swojej strony.

Umożliwia pozyskiwanie bezpośrednio z Google informacji o różnych błędach na stronie, a także przesyłanie mapy strony, nowych stron do zaindeksowania, czy poprawionych do ponownego sprawdzenia.

Google Search Console dostarcza także informacje o jakości strony i umożliwia weryfikację dowolnych adresów URL w ramach własnej domeny.

Dostarcza bardzo przydatny do analizy efektów wykres skuteczności strony w wynikach wyszukiwania, na których sprawdzisz:

 • liczbę kliknięć,
 • liczbę wyświetleń,
 • średni CTR,
 • średnią pozycję.

Z kolei poniżej znajduje się kolejna niezwykle użyteczna funkcja, z danymi prosto z Google o:

 • frazach, które spowodowały kliknięcie lub wyświetlenie Twojej strony, łącznie z CTR i średnią pozycją,
 • podstronach – ich kliknięciach, wyświetleniach, CTR i średniej pozycji,
 • to samo dla krajów, urządzeń i poszczególnych dni.

Sam przegląd fraz, które powodują wyświetlenia, ale mają niskie pozycje może dostarczyć Ci wiele pomysłów na treści wartościowe jednocześnie dla użytkowników i Twojej firmy.

Potrzebujesz Google Search Console do analizy swoich efektów w SEO. Narzędzie jest darmowe, a konfiguracja prosta.

7. AnswerThePublic

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
logo answerthepublic

Wersja demo: wystarczy się zarejestrować, żeby używać darmowej ograniczonej wersji. Są też wersje demo do pakietów.

Podsumowanie oceny

AnswerThePublic to narzędzie ograniczone wyłącznie do wyszukiwarki słów kluczowych, ale dzięki tej specjalizacji, oferuje bardzo przydatne, szeroko zakrojone wyniki.

Zalety

 • wysoka specjalizacja w dziedzinie wyszukiwania słów kluczowych,
 • darmowa ograniczona wersja, wystarczy się zarejestrować,
 • wysoka jakość danych i użyteczność.

Wady

 • niska kompleksowość – nastawienie wyłącznie na wyszukiwanie słów kluczowych,
 • design zawierający okrągłe grafy utrudnia odczyt danych.

Szczegółowa recenzja

AnswerThePublic to narzędzie SEO nastawione wyłącznie na wyszukiwanie słów kluczowych, jednak warto o nim wspomnieć, ze względu na wysoką funkcjonalność.

Umożliwia szerokie wyszukiwanie różnorodnych słów kluczowych. Są pogrupowane ze względu na typy w okrągłe graficznie grafy, co jednak wymaga trochę kręcenia głową przed ekranem.

answerthepublic graf słów kluczowych

Ciekawy i charakterystyczny design, jednak średnio użyteczny.

Na szczęście dla tych, którzy wolą trzymać głowę prosto na dole strony dostępne jest alfabetyczne zestawienie wszystkich fraz.

To bardzo użyteczne narzędzie do pogłębionego wyszukiwania możliwości optymalizacji strony pod kątem słów kluczowych i contentu.

W wersji płatnej dostępne są dane historyczne, nielimitowane dzienne wyszukania, a także powiadomienia o nowych trendach.

Dodatkowo wyższe pakiety zawierają usprawnienia organizacyjne, takie jak tworzenie folderów, eksport do csv, ukrywanie niepożądanych sugestii i workspace dla zespołu.

8. Moz

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
moz logo

Wersja demo: 30 dni, ale wymaga podania karty kredytowej.

Podsumowanie oceny

Wyjątkowym i wartościowym rozwiązaniem stosowanym przez Moz jest udostępnianie ograniczonych wersji wszystkich zawartych w nim narzędzi SEO za darmo.

Do uznania tego narzędzia za w pełni kompleksowe i funkcjonalne brakuje mi bardzo popularnego i potrzebnego współcześnie narzędzia wspierającego content marketing oraz pogłębionej analizy konkurencji.

Zalety

 • darmowe wersje wszystkich zawartych narzędzi,
 • wygodna analiza podstawowych danych na stronie dzięki wtyczce MozBar,
 • filtry w wyszukiwarce słów kluczowych.

Wady

 • analiza konkurencji tylko na mocno ograniczonej liczbie rynków,
 • stosunkowo wysoka cena,
 • brak narzędzia wspierającego content marketing.

Szczegółowa recenzja

Moz oferuje kilka darmowych narzędzi SEO, które są ograniczonymi wersjami demo pełnych rozwiązań.

Jednym z nich jest wtyczka do przeglądarki MozBar, która po włączeniu na konkretnej stronie dostarcza podstawowe dane dotyczące: 

 • ogólnej oceny strony, 
 • meta tagów, 
 • nagłówków, 
 • linków, 
 • atrybutów, 
 • czasu ładowania, 
 • statusu HTTP, 
 • danych strukturalnych.

MozBar ma płatną wersję rozszerzoną o szczegółowe dane dotyczące optymalizacji strony, sugestie treści i słów kluczowych, a także raport linkowania.

Darmowa wersja audytu strony pozwala przeprowadzić maksymalnie 3 audyty dziennie i dostarcza podstawowe informacje, takie jak: 

 • autorytet, 
 • ranking, 
 • spam score, 
 • główne linkujące domeny, 
 • najwyżej rankingujące słowa kluczowe.

W płatnej wersji rozszerzonej dostępna jest weryfikacja błędów technicznych SEO, takich jak utracone przekierowania, brakujące meta tagi i wiele innych.

Przydatnym dodatkiem jest opis każdego problemu i wskazówki, jak go rozwiązać.

moz keyword planner filter

W darmowej wersji dostępna jest także wyszukiwarka fraz, ograniczona do 10 zapytań na kilka dni. Posiada ciekawą opcję sterowania, jakie słowa kluczowe mają być wyświetlane, np. tylko blisko powiązane, tylko pytania. Pełna lista dostępna na screenie powyżej.

Pełna wersja dostarcza dużo lepsze wrażenia estetyczne (tak jak wszystkie pozostałe rozszerzone wersje narzędzi Moz), umożliwia grupowanie fraz i dostarcza dodatkowe dane, takie jak klikalność poszczególnych fraz.

Darmowa wersja narzędzia do analizy backlinków ma ograniczenie do 10 zapytań miesięcznie. Dostarcza podstawowe informacje o linkach przychodzących, takie jak:

 • ogólne wskaźniki,
 • najlepsze linki przychodzące,
 • podstrony z największym autorytetem,
 • najczęściej używane anchory,
 • wykres ilustrujący liczbę linków w zestawieniu z autorytetem domen, z których pochodzą (przykładowy znajduje się poniżej na screenie).
moz linking domains by DA

Płatna wersja jest rozszerzona o dane historyczne, umożliwia analizę konkurencji w obszarze linków i śledzenie podstępu własnych działań w tym obszarze. 

Darmowa wersja narzędzia SEO do analizy konkurencji również jest ograniczona do 10 wyszukań na parę dni, podaje kilka najważniejszych wskaźników i umożliwia znalezienie różnic w słowach kluczowych. Niestety dotyczy tylko kilku rynków zagranicznych: USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Australii.

9. Marketing Miner

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
marketing miner logo

Wersja demo: jest dostępna mocno ograniczona wersja darmowa.

Podsumowanie oceny

Marketing Miner może być dobrym wyborem na początek. Zapewnia większość narzędzi potrzebnych do skutecznej budowy SEO, jednak brakuje mu rozwiązań nakierowanych na content marketing. 

Traci również w porównaniu do najlepszych ze względu na mniej pogłębione funkcje. Jednocześnie sprawia to, że jest łatwiejszy w obsłudze. Znaczącym minusem jest jednak dla mnie niska jakość niektórych danych oraz konieczność przekopywania się przez mniej istotne informacje do tych najważniejszych.

Zalety

 • informacje o rozszerzeniach w wynikach wyszukiwania,
 • automatyczne powiadomienia o błędach na stronie, zmianach u konkurencji, zmianach w profilu linków,
 • monitoring marki,
 • śledzenie aktualizacji branżowych,
 • polska wersja językowa,
 • łatwość obsługi.

Wady

 • średnia jakość danych,
 • błędy w wykrywaniu konkurencji,
 • braki w danych o CPC,
 • brak wsparcia content marketingu.

Szczegółowa recenzja

Marketing Miner oferuje wiele przydatnych funkcjonalności, jednak jakość dostarczanych danych jest średnia. Przykładowo błędnie podaje widoczność strony, a w testach wyszukiwania konkurencji dla agencji marketingowej podaje portale informacyjne i media społecznościowe.

Zawiera narzędzia do monitorowania i wyszukiwania słów kluczowych, które oferują wszystkie kluczowe wskaźniki (jednak często spotykałam się z brakiem danych o CPC), a nawet informacje o rozszerzeniach wyników wyszukiwania (takich jak graf wiedzy, news box, zdjęcia, video).

Dostępne są także dane o konkurencyjności i trendach fraz.

Monitoring pozycji jest ograniczonych do 200 słów kluczowych dziennie lub 1000 tygodniowo i 5 konkurentów dla każdego projektu.

Narzędzie oferuje wyłącznie w rozszerzonej wersji audyt SEO analizujący m.in.:

 • status indexu,
 • http status code,
 • utracone linki,
 • kanibalizacja.

Przydatną funkcją są automatyczne powiadomienie o pojawieniu się błędów technicznych na stronie.

Dostępna jest także analiza konkurencji, jej widoczności w wynikach wyszukiwania, organicznych i płatnych, a także rozszerzeniach SERP.

W tym obszarze narzędzie identyfikuje także najlepsze podstrony, content gap i backlinki.

Tu również możliwe jest skonfigurowanie alertów, które będą informować o zmianach na stronie konkurencji.

Dodatkowo Marketing Miner oferuje monitoring marki, nie tylko własnej, ale również konkurencyjnych.

W ramach tej funkcjonalności umożliwia śledzenie aktualizacji branżowych, jako okazji do pozyskiwania wartościowych linków przychodzących.

W zakresie linkowania narzędzie oferuje analizę 60 najlepszych wyników wyszukiwania pod kątem backlinków. Zapewnia także wyszukiwarkę danych kontaktowych do ich pozyskiwania.

Tu również można ustawić funkcjonalne alerty, które poinformują nas o zmianach lub usunięciu linków prowadzących do naszej strony.

Przyjemnym bonusem Marketing Miner jest polska wersja językowa.

10. Senuto

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
senuto logo

Wersja demo: 14 dni, bez karty kredytowej.

Podsumowanie oceny

Senuto obejmuje wiele ważnych obszarów pozycjonowania, jednak nie wszystkie. Dla mnie brakuje w nim funkcjonalności wspierających techniczne aspekty. Nie oferuje żadnych rozwiązań do przeprowadzenia audytu strony. 

Z drugiej strony na wyróżnienie w Senuto zasługuje bardzo funkcjonalne narzędzie do analizy wysoko rankingujących treści w Google.

Napotkałam w nim parę niedociągnięć, jednak może być dobre na początek, kiedy nie masz wiedzy, doświadczenia, ani budżetu, jednak jeśli traktujesz SEO poważnie, to prędzej czy później przestawisz się na bardziej kompleksowe narzędzie oferujące dane lepszej jakości.

Zalety

 • niska cena,
 • monitorowanie widoczności w Google Maps i Direct Answer,
 • rozbudowana baza słów kluczowych,
 • szczegółowa analiza treści najwyżej rankingujących w wyszukiwarce,
 • aplikacja mobilna.

Wady

 • brak narzędzi związanych z technicznym aspektem SEO,
 • średnia jakość danych,
 • błędy w wynikach bazy słów kluczowych,
 • mylące nazwy i podział narzędzi do content marketingu.

Szczegółowa recenzja

Senuto to polskie oprogramowanie, które obejmuje kilka ważnych obszarów SEO.

Dostarcza narzędzia do analizy widoczności fraz strony własnej jak i konkurencyjnych. Umożliwia codzienne monitorowanie słów kluczowych i ruchu, wraz z bieżącą informacją o spadkach i wzrostach. Ułatwia także wykrywanie kanibalizacji fraz oraz luk w treściach.

Narzędzie tworzy macierz konkurencji, chociaż w moich testach słabo ją wykrywa.

Dodatkowo umożliwia monitorowanie widoczności w Google Maps i Direct Answer.

Senuto zawiera bazę 185 milionów słow kluczowych w 42 językach, na podstawie danych ze 190 krajów, która ma szereg przydatnych funkcjonalności:

 • rankingi najlepszych domen w danej tematyce,
 • informacja o intencji przy słowach kluczowych,
 • sugestie fraz long tail,
 • podpowiedzi z Google i pytania zadawane wyszukiwarce,
 • możliwość filtrowania fraz,
 • grupowanie tematyczne i według części mowy,
 • wyszukiwanie fraz semantycznie powiązanych,
 • trendy.

Jednak funkcjonalność tej bazy jest niska w porównaniu do najpopularniejszych światowych narzędzi, takich jak np. AnswerThePublic (które jest darmowe, wymaga tylko rejestracji). Senuto podaje znacząco mniej adekwatnych wyników, przy zawężeniu do języka polskiego potrafi dać wynik z indonezyjskiego.

Jednak Senuto zawiera inne narzędzie SEO, które uznaję za wysoce funkcjonalne.

Jest to analiza treści najwyższej rankingujących w wyszukiwarce. Oferuje listę najlepszych artykułów wraz z czynnikami, które wpływają na wysoką pozycję.

senuto content plan

Znacząco skraca czas poświęcany na analizę – bezpośrednio w zestawieniu otrzymujesz dane o średniej pozycji, długości tekstu, ponadto możesz rozwinąć każdą pozycję i sprawdzić, jakie nagłówki zawiera tekst, ile i jakich linków zewnętrznych i wewnętrznych.

Ta funkcjonalność Senuto zawiera się w narzędziach Content Planer i Content Writer. Wygenerowanie analizy czy planu treści trwa trochę czasu, ale warto poczekać – dzięki temu dostajesz świeże dane, prosto z aktualnej sytuacji w wyszukiwarce.

Wbrew swojej nazwie drugie z wymienionych narzędzi nie generuje treści, stąd nie rozumiem, dlaczego są to dwa różne rozwiązania – mylące, stąd m.in. moja niższa ocena w UX.

Content Planer głównie dostarcza tematy do budowania autorytetu strony i wytyczne dla tekstów na podstawie wspomnianej analizy najlepiej rankingujących stron.

Z kolei Content Writer jest narzędziem SEO, do którego można wkleić gotowy tekst i uzyskać rekomendacje, co należy poprawić np. w kwestii nasycenia fraz, długości, nagłówków.

Wygodnym dodatkiem do narzędzi wspierających pisanie treści jest eksport słów kluczowych prosto do monitorowania fraz, aby na bieżąco śledzić efekty.

Warto także wspomnieć, że Senuto oferuje aplikację mobilną.

11. Surfer SEO

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
surfer seo logo

Wersja demo: brak, ale pełen zwrot w ciągu 7 dni, jeśli ktoś nie będzie zadwolony z narzędzia.

Podsumowanie oceny

Surfer jest narzędziem skupionym wyłącznie na jednym obszarze SEO – treści. Mimo to postanowiłam załączyć go do zestawienia narzędzie do pozycjonowania stron, bo jest wysoce funkcjonalny w ramach swojej, bardzo istotnej specjalizacji i wygodny w obsłudze.

Zalety

 • wysoka funkcjonalność w zakresie tworzenia i optymalizacji treści,
 • wysokiej jakości UX, wygodne w użytkowaniu.

Wady

 • narzędzie skupione wyłącznie na tworzeniu i optymalizacji treści, brak innych istotnych narzędzi SEO,
 • stosunkowo wysoka cena, jak na taki zakres funkcjonalności.

Szczegółowa recenzja

Surfer SEO jest narzędziem skupionym na budowaniu pozycji w wynikach wyszukiwania poprzez tworzenie i optymalizację contentu.

Oferuje narzędzia wspierające budowania autorytetu tematycznego w Google. Umożliwia wyszukiwanie semantycznie powiązanych grup słów kluczowych wraz z danymi o ilości wyszukań, intencji wyszukiwania i trudności ich pozycjonowania.

Narzędzie ma wygodny interfejs do optymalizacji treści, gdzie obok tekstu (wraz z sugestiami zmian) znajduje się panel z najważniejszymi wskaźnikami i występowaniem fraz. 

Surfer SEO to także narzędzie do szczegółowej optymalizacji treści. W Surfer Content Editor można dokonać dokładnej analizy każdego tekstu. 

System podaje ogólny Content Score oraz jego składowe, m.in.:

 • długość całego tekstu i poszczególnych paragrafów, 
 • nagłówki,
 • zdjęcia,
 • występowanie i częstotliwość użycia słów kluczowych,
 • optymalizacja pod NLP (Natural Language Processing), czyli tak, żeby algorytm Google bezproblemowo określił jego kontekst i intencje.

Całość jest oparta na analizie bieżących danych pochodzących z powiązanych stron konkurencyjnych i wyników wyszukiwania oraz dopasowana do konkretnej lokalizacji (państwa lub miasta).

Dostępny jest też, ale osobno płatny, Surfer AI – narzędzie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego generowania tekstów.

12. Screaming frog

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
screaming frog logo

Wersja demo: jest dostępna darmowa wersja oprogramowania z limitem 500 adresów URL.

Podsumowanie oceny

Screaming frog jest narzędziem skupionym wyłącznie na technicznej analizie SEO, jednak bardzo funkcjonalnym w swojej dziedzinie. Znacząco przyśpiesza i ułatwia wyszukiwanie najróżniejszych błędów.

Zalety

 • szczegółowy audyt wielu różnych elementów na stronie,
 • wysoce funkcjonalna darmowa wersja.

Wady

 • brak wersji online,
 • wyłącznie narzędzia do audytu SEO.

Szczegółowa recenzja

Screaming frog jest bardzo przydatnym narzędziem przy audycie SEO i poszukiwaniu błędów technicznych.

Zwraca w formie wygodnych pogrupowanych zestawień informacje o błędach i uszkodzonych linkach.

Wskazuje strony z brakującymi, powtarzającymi się, zbyt długimi lub zbyt krótkimi meta tagami.

Przeprowadza audyt atrybutów hreflang, wskazuje duplikaty stron i generuje site map.

Wiele dodatkowych zaawansowanych funkcji jest dostępnych w płatnej wersji.

13. Majestic

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
majestic logo

Wersja demo: dostępna, ale mocno ograniczona.

Podsumowanie oceny

Majestic jest narzędziem skupiony na analizie linków wychodzących i przychodzących do strony. To świetnie narzędzie do pogłębionej analizy i planowania w obszarze linkowania zewnętrznego. Może służyć jako uzupełnienie narzędzi SEO, jeśli wybierzesz rozwiązanie, które nie obejmuje linkowania.

Zalety

 • wysoce funkcjonalne narzędzie do badania profilu linków przychodzących,
 • dane o częstotliwości występowania fraz w pobliżu linków do strony.

Wady

 • ograniczone wyłącznie do profilu linków przychodzących,
 • stosunkowo niska cena, jak na tak ograniczone rozwiązanie.

Szczegółowa recenzja

Majestic generuje szeroki obraz backlinków uwzględniając wiele wskaźników, takich jak Trust Flow, Citation Flow, Visibility Flow, Topical Trust Flow.

Obejmuje również generator słów kluczowych, który poza średnią ilością miesięcznych wyszukań i konkurencyjnością podaje ciekawe dane, takie jak częstotliwość występowania określonej frazy w pobliżu Twoich witryn źródłowych.

14. Yoast SEO

Kompleksowość
Funkcjonalność
UX
Jakość danych
Cena
yoast seo logo

Wersja demo: jest darmowa wersja, która oferuje bardzo dużo funkcjonalności.

Podsumowanie oceny

Yoast SEO jest jednym z pomniejszych narzędzi SEO, ale jednak praktycznym i popularnym, do optymalizacji WordPress’a i Shopify pod kątem pozycjonowania strony.

Zalety

 • ocena czytelności tekstu i nasycenia frazami,
 • użyteczne funkcje do optymalizacji stron WordPress i Shopify.

Wady

 • narzędzie ograniczone wyłącznie do WordPress i Shopify,
 • brak strategicznych funkcjonalności.

Szczegółowa recenzja

Yoast SEO nie wesprze budowania strategii SEO, ale zdecydowanie pomoże w jej realizacji.

Umożliwia dla każdej strony i wpisu z osobna m.in.:

 • optymalizację pod kątem słów kluczowych,
 • dodawanie meta tagów,
 • podgląd wyglądu podstrony jako wyniku wyszukiwania w Google,
 • włączenie lub wyłączenie indeksacji,
 • dodanie osobnych zdjęć i meta tagów na social media.

Dostarcza także ocenę czytelności tekstu i nasycenia frazami. W wyniku analizy zapewnia wiele istotnych i przydatnych sugestii, jak zoptymalizować content.

Dzięki integracji z Google Search Console pozwala na monitorowanie np. pozycji i ruchu.

Co więcej, generuje mapę XML strony, jest prosta do zainstalowania (wystarczy ją wyszukać we wtyczkach) i krok po kroku prowadzi Cię przez konfigurację.

W wersji premium Yoast SEO zyskujemy m.in.:

 • możliwość optymalizacji poszczególnych podstron na wiele słów kluczowych,
 • wsparcie dla synonimów i fraz pokrewnych,
 • przegląd wewnętrznego linkowania,
 • wsparcie techniczne.

Przewodnik kupującego

Zdecydowana większość narzędzi SEO jest dostępna jako SaaS – Software as a Service. To oznacza konieczność wykupienia comiesięcznego dostępu do systemu.

Zakres cenowy jest bardzo duży – od kilkudziesięciu złotych, aż do kilkuset dolarów miesięcznie. Zazwyczaj jest bezpośrednio związany z jakością i kompleksowością narzędzia.

Marketing SaaS
 • Każde narzędzie SEO oferuje pakiety w różnych cenach. W cennikach podane są najważniejsze możliwości i ograniczenia poszczególnych opcji.
 • Większość rozwiązań oferuje wersje demo – warto z nich skorzystać przed dokonaniem zakupu, aby sprawdzić ich dopasowanie do Twoich potrzeb
 • W niektórych przypadkach, jeśli nie masz niewielkie potrzeby w zakresie SEO, wersja demo może wystarczyć do Twojej pracy.
 • Wiele narzędzi SEO, przede wszystkim te najbardziej złożone, udostępnia instrukcje w formie artykułów lub video o zawartych funkcjonalnościach i ich wykorzystaniu.
  Warto się nimi zainteresować i poświęcić trochę czasu na szkolenie, aby w pełni wykorzystywać możliwości narzędzia, które kupujemy.

FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące narzędzi SEO

Jakie narzędzia do SEO?

 • Semrush
 • Ahrefs
 • Ubersuggest
 • Conductor SEO Platform (Searchmetrics)
 • Google Analytics
 • Google Tag Manager
 • Google Trends
 • Keyword Planner
 • Page Speed Insights
 • Google Search Console
 • AnswerThePublic
 • Semstorm
 • Moz
 • Marketing Miner
 • Senuto
 • Surfer SEO
 • Screaming Frog
 • Majestic
 • Yoast SEO

Co umożliwiają płatne narzędzia SEO?

Płatne narzędzia do SEO umożliwiają pogłębioną analizę aktualnego stanu widoczności strony oraz udostępniają wiele użytecznych narzędzi do budowania pozycji. Obejmują obszary takie jak:

 • szczegółowe wyszukiwanie fraz kluczowych,
 • monitorowanie pozycji,
 • analiza i porównania konkurencji,
 • planowanie i tworzenie treści,
 • analiza i budowanie profilu linków przychodzących,
 • audyt SEO.

Im większa konkurencyjność w branży, tym bardziej przydatne będą płatne narzędzia SEO.

Na czym polega praca SEO?

Praca SEO polega na optymalizacji stron internetowych pod wyszukiwarki takie jak Google, w celu osiągania jak najwyższych pozycji na określone frazy.  Obejmuje aspekty techniczne, tworzenie i dopasowanie treści, optymalizację struktury stron, tworzenie wartościowego profilu linków przychodzących, monitorowanie pozycji w wyszukiwarkach.

Które z narzędzi wskazuje dane bezpośrednio od Google SEO?

Dane bezpośrednio od Google są dostępne wyłącznie w narzędziach Google, czyli:

 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • Google Trends
 • Planner słow kluczowych
 • Page Speed Insights
Podsumowanie

Narzędzia SEO

Obecnie rynek narzędzi SEO oferuje wiele rozwiązań, które znacząco różnią się oferowanymi funkcjonalnościami i ceną.

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto kierować się nie tylko dostępnością potrzebnych funkcji, ale również jakością oferowanych danych.

 

Obecnie jednymi z najbardziej wartościowych płatnych narzędzi SEO są:

– Semrush

– Ahrefs

– Ubersuggest

Dostępne są również darmowe narzędzia, często w formie wersji demo oraz kilka niezwykle przydatnych rozwiązań Google.

Rekomendowany produkt
logo semrush

Semrush jest kompleksowym narzędziem SEO oferującym dane wysokiej jakości, wszystkie potrzebne funkcje związane z pozycjonowanie oraz kilka ciekawych, praktycznych dodatków.

Poszczególne rozwiązania łatwo znaleźć, korzystanie z nich jest wygodne i intuicyjne. Dla początkującego SEOwca i tak może to być przytłaczające, ale cóż SEO jest złożone, im wcześniej się do tego przyzwyczaisz, tym lepiej.

Magdalena Tokłowicz

Moje ponad 8-letnie doświadczenie w marketingu internetowym gromadziłam z wielu perspektyw: teoretycznie na studiach, praktycznie w dynamicznie rozwijającej się agencji marketingowej, w wewnętrznym dziale marketingowym firmy IT, a także przez pryzmat własnej działalności oferując usługi marketingowe. Spotkałam się z potrzebami i rozwiązaniami marketingowymi z pełnego spektrum rynku. Przez te lata doświadczyłam także wielu zmian w marketingu internetowym i rozwinęłam mnóstwo komplementarnych umiejętności technologicznych. Nauczyłam się, że najważniejsza jest elastyczność i weryfikacja skuteczności podejmowanych działań marketingowych.