Skip to main content

Odpowiedzi na pytania podczas Webinaru, które mieliśmy przemyśleć

Czy istnieje możliwość przeprowadzenia benchmark'u?

Dokładnie przyjrzeliśmy się temu pytaniu. Dochodzimy do wniosku, że oprogramowania takie jak te wskazane tutaj, są świetnymi narzędziami do tego, żeby przeanalizować, to co się dzieje “u konkurencji”. Jednak pracując dla licznych firm w tej samej branży i otrzymując bardzo różne rezultaty, uważamy, że najlepszą metodą jest “eksperyment rynkowy”. Przygotowanie MVP, postawienie hipotezy i realizacja jest zdecydowanie najlepszą metodą zbadania rynku. Taki eksperyment na wielu rynkach można przeprowadzić już za 5 000 zł i dopiero wtedy jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie: “jaki jest koszt pozyskania klienta?”

Czy istnieje możliwość zobaczenia przykładowego audytu?

Staraliśmy się przygotować taki audyt z zanonimizowanymi danymi, jednak doszliśmy do wniosku, że mija się to z celem. Każda firma, dla której pracowaliśmy, osiąga zupełnie inne wnioski z audytu, zupełnie inny jest też plan działań. Chętnie podzielimy się tą wiedzą i pokażemy dokładnie obszary naszej pracy, jednak chcielibyśmy to zrobić podczas rozmowy — na którą serdecznie zapraszam — https://calendly.com/walteridzikowski/strategy-session. Dodatkowo tutaj więcej informacji na temat audytu: https://0101marketing.com/pl/audyt-i-plan-marketingu/.

Wojciech Idzikowski

17+ lat doświadczenia biznesowego — tyle czasu zajęło mi zdefiniowanie najlepszych praktyk w marketingu. Ponad 150 rozwiązań IT — z moją pomocą zostały z powodzeniem wprowadzone na rynek. 5+ lat pracowałem jako Chief Marketing Officer w różnych firmach IT, realizowałem działania marketingowe w 64 krajach dla 5 mln użytkowników. 14+ lat pracy na Uczelni — obecnie zajmuję stanowisko Adiunkta, jestem również wykładowcą w programie MBA oraz prowadzę badania naukowe wspólnie z profesorem Uniwersytetu w Shippensburgu (USA). 34+ publikacje naukowe i rozprawa doktorska z zakresu marketingu. Uważam siebie za osobę, która najlepiej radzi sobie z danymi. Dlatego digital marketing jest obszarem, w którym czuję się najlepiej. Na podstawie wyników potrafię określić, które działania sprawdzają się najlepiej, które są najbardziej rentowne.