Skip to main content

Jak aktualnie pozyskiwać klientów dla firm IT & software?

 

Od początku działalności 0101marketing specjalizujemy się w branży IT. Współpracujemy z firmami, które tworzą custom development. Widzimy zmiany, które zachodzącą na rynku od strony pozyskiwania klientów. W dzisiejszych czasach trzeba się bardzo mocno postarać, aby zdobyć klienta.

Aktualnie zauważalne jest dwojakie podejście: 

  1. Zwiększanie wydatków na pozyskiwanie klientów. Są to przeważnie duże firmy zatrudniające powyżej 200 programistów.
  2. Zdziwienie

Firmy, które nie ruszą teraz ostro z promocją, z pozyskiwaniem klientów, będą miały problemy z tym, żeby przetrwać. Największa trudność będzie w momencie skończenia aktualnych projektów i niebycia przygotowanym na pozyskiwanie nowych klientów: brak zrobionej strony internetowej, odpowiedniego content marketingu czy zbudowanej marki.

 

Jaki jest aktualnie najlepszy sposób pozyskiwania klientów?

Zgodnie z naszymi doświadczeniami, najlepszym sposobem pozyskiwania klientów jest połączenie LinkedIn z content marketingiem oraz świadomość tego, że trzeba wydać określoną sumą pieniędzy, zaryzykować. Tak aktualnie wygląda rynek. Liczy się też doświadczenie, kompetencje perswazyjne oraz stopień osadzenia w branży.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób realizować strategię na LinkedIn oraz content marketing, sprawdź nasze publikacje:

Jak wykorzystać LinkedIn do pozyskiwania klientów w branży IT & Software?

Czy content marketing w Twojej firmie SaaS jest wystarczająco dobry?

Czy opłaca się prowadzić aktualnie software house?

Opłaca się prowadzić software house i pozyskiwać klientów, jednak trzeba się liczyć z tym, że trzeba wydać określoną ilość pieniędzy, szczególnie na content marketing, promocje i znajdować najbardziej rentowne sposoby pozyskiwania nowych leadów.

 

Podsumowanie: Jak aktualnie pozyskiwać klientów dla firm IT & software?

W obecnej sytuacji trudno postawić na coś innego niż na content marketing i LinkedIn. Kliknięcie Google Ads na software house w Stanach Zjednoczonych kosztuje 20 -30 dolarów, w zależności od słowa kluczowego. Spotkać się można z taką praktyką, w której konkurencja zatrudnia osoby, które „wyklikują” reklamy. Konkurencja jest bardzo wysoka. Zbudowanie ruchu 1000 firm zainteresowanych  usługami software development jest bardzo drogie w stosunku do rezultatów, których można oczekiwać. Problem jest również z zapytaniami, ponieważ są średniej jakości. Po pierwsze, osoby wysyłają zapytanie co najmniej do kilku lub kilkunastu firm, żeby porównać ofertę. Prawdopodobieństwo zakupu jest niewielkie oraz wartość kontraktu jest również niska. Dlatego najlepszą opcją teraz jest budowanie marki i dawanie wartości. Zgodnie z badaniami, klienci kupują między 3-7 kontaktem z treścią. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Wojciech Idzikowski

17+ lat doświadczenia biznesowego — tyle czasu zajęło mi zdefiniowanie najlepszych praktyk w marketingu. Ponad 150 rozwiązań IT — z moją pomocą zostały z powodzeniem wprowadzone na rynek. 5+ lat pracowałem jako Chief Marketing Officer w różnych firmach IT, realizowałem działania marketingowe w 64 krajach dla 5 mln użytkowników. 14+ lat pracy na Uczelni — obecnie zajmuję stanowisko Adiunkta, jestem również wykładowcą w programie MBA oraz prowadzę badania naukowe wspólnie z profesorem Uniwersytetu w Shippensburgu (USA). 34+ publikacje naukowe i rozprawa doktorska z zakresu marketingu. Uważam siebie za osobę, która najlepiej radzi sobie z danymi. Dlatego digital marketing jest obszarem, w którym czuję się najlepiej. Na podstawie wyników potrafię określić, które działania sprawdzają się najlepiej, które są najbardziej rentowne.